mauzz

Příčiny poruch.

Mám nový auto, je mi 20 a s autama jsem do styku předtím nepříšel. Takže se ptám, na co si dát pozor u auta, příznaky poruch hlavně. Jde mi hlavně o oblasti co opravit. Jak to udělat to už si najdu. Zajímá mě takovej nástřel třeba. Cukání motoru za studena=filtr, atp. Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Myslím že mimo výměny svíček, žárovek, kol, těch filtrů ( u klimatizace si již tak jistý nejsem) a oleje si svépomocí neudáláš nic.
Dobré nové auto poruchy nemívá. Toho se zřejmě bát nemusíš a pokud je nové a chceš zachovat záruku stejně musíš na garanční prohlídku.

Další odpovědi
Mapel

Je toho strašně moc.

  1. poslouchat motor, zda má stále stejný zvuk.
  2. Při jízdě zda něco někde „nevrže“, vůle v řízení, správná reakce brzd na brzdový pedál, při jízdě po „tankodromu“ zda správně fungují tlumiče a nevznikají další zvuky, nepřetáčet dlouho motor a mnoho dalších. Ostatní mě doplní. Ten nástřel je složitý, mohou to být různé příčiny a bez zkušeností se moc do oprav nepouštět. Hlavně se řídit servisní knížkou, co se má kdy vyměnit. Proto si hlavně hlídej:
  • výměna motorového oleje (tím i filtr)
  • palivový filtr
  • u nafťáku rozvodný řetěz
  • brzdové destičky
  • chladící nemrznoucí směs
  • kontrola všech náplní
  • upevnění kol
  • osvětlení vozidla