čížek

Příbuzný pracuje v Rakousku a dostává výplatu v eurech na účet u rakouské banky. Každý měsíc pak vozí hotovost k nám.

Přijde mi to hrozně nepraktické. Máte někdo zkušenosti, kolik stojí převod z euro z Rakouska k k nám na účet v korunách?

Odpovědi
lukas.zmizik

Pokud by v Českém bankomatu chtěl vybrat z účtu u zahraniční banky v eurech, pak se bude převod z eura na koruny počítat podle středního kurzu ČNB… což může vyjít lépe jak ve směnárně (plus nějaký poplatek za výběr – to záleží na konkrétní bance, jak to která má)…