EliškaG

účet v eurech

poradíte mi někdo, kde je nejlépe založit nějaký spořící účet v erech? Mám nějaké eura doma a nechci je jen tak vždy do dovolené nechat ležet, ale ráda bych je dala na nějaký účet na nějaké to procento třeba s měsíční nebo dvouměsíční výpovědní lhůtou. Nejlépe kde nebudu platit žádné poplatky atd…

Odpovědi
Conchus

Podívej se na běžné banky jaké nabízejí produkty. Žádné úroky nečekej, je to teď bída. Skoro se to nevyplatí. Pozor na poplatky za založení účtu, jeho udržování, vybírání, vkládání, atd. Když se nebojíš, že tě někdo vyloupí, tak je schovej pod matraci.

dudu

Komerční banka např. nabízí tyto podmínky:
vkladový účet s jednorázovou splatností nebo automatickým obnovováním
peníze lze uložit na 7 nebo 14dní; 1, 3, 6 nebo 12 měsíců; 2, 3, 4 nebo 5 let
účet vedený v eurech nebo amerických dolarech
(pro možnost vedení termínovaného účtu v jiné cizí měně, kontaktujte prosím nejbližší pobočku KB)
garantovaná úroková sazba po celou dobu trvání vkladu
minimální výše vkladu je 1 000 EUR nebo 1 000 USD
Založení, vedení i zrušení účtu je zdarma.