Lucyfer

Je při vytváření životopisu potřeba uvádět přesnou dobu trvání předchozí práce včetně dat? A podobně i u základní školy?

Např. místo 2016–2018 uvést i den a měsíc nástupu + skončení.

A základka, zajímá někoho, kdy (zase od do) tam člověk chodil?

Já mám i čtyři roky střední, ale bez maturity… tak bych to uvádět asi neměla. Dodělávat si ji nemám v plánu.

Případně mě ještě zajímá, jestli mohou být nadpisy sekcí (jako „osobní údaje“, „jazyky“ apod.) v angličtině, pokud je to součástí nějaké CV šablony a nedá se to změnit.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Uvádějí se jenom letopočty, ne den ani měsíc. U nedokončené střední školy bych napsala letopočty, a text “bez maturity”. To vysvětlíš u pohovoru.
Nadpisy sekcí v angličtině jsou špatný nápad: ledaže bude celý životopis napsaný v angličtině, a pohovor se také vede v angličtině.

Další odpovědi
paul1

Myslím, že je lepší tam školu uvést, i když je bez maturity, do vzdělání by se měla počítat. Jako doklad by mělo sloužit poslední vysvědčení.

Lucyfer

paul1 Právě často chtějí uvádět na různých místech DOKONČENÉ , nejvyšší dosažené vzdělání. Technicky vzato mám dokončené celé čtyři roky, jen nemám ten papír… Ale momentálně na ÚP to třeba nikoho nezajímá, tam umějí jen machrovat, že co bych jako chtěla dělat, když mám jen základní vzdělání… 😀 Jako necítím se, že bych měla na to dělat někde grafického designéra (mimo jiné mě to nebaví), kdyby se nademnou někde „v oboru“ slitovali, ale přecijen mi to něco dalo. Všímám si, že kolikrát ani nechtějí nic konkrétního, v těch pracovních inzerátech, jenom hledají člověka, s kterým si budou moci asi „pokecat“ trochu „na úrovni“. Ale přijde mi to, jakobych tím chtěla dělat ze sebe něco lepšího než jsem…
… ale to je možná celý smysl CV?
Kdo se chlubí tím, že někde myl nádobí… ale já ho myla fakt důkladně. 🤣