Při trestním řízení u soudu si vždy obviněný musí platit obhájce, který mu byl přidělen?

Jak je to s placením za obhájce? Ve filmu jsem několikrát Ve filmu jsem slyšela větu MÁTE NÁROK NA OBHÁJCE, JESTLI-ŽE SI HO NEMŮŽETE DOVOLIT, BUDE VÁM PŘIDĚLEN. Slyšela jsem, že jedna osoba si obhájce sama nevybrala a tak ji byl soudem přidělen a pak ho musela stejně zaplatit. Jak to tedy je?

Odpovědi
mosoj

Nikdy jsem před soudem nebyl a doufám, že nebudu.
Jak je to s obhájcem ex-ofo najdete zde :
http://pravni­poradna.propra­vo.cz/viewtopic­.php?id=1357

martin1659

obhájce není bezplatný.pokud je někdo odsouzen a má ex offo,tak to ve finále platí státu