při kolika stupních nafta romrzá

když mi v autě zamrzla nafta a nemám možnost s tím nic dělat na kolik stupňů se musí oteplit aby nafta začala rozmrzat

Odpovědi
lukas.zmizik

do nafty pro priste nalej trochu benzinu nebo lepe petroleje (na ty drahe aditiva zapomen), a nezamrzne… muzes to tam nalit i ted, ale moc si nepomuzes, nepromicha se to a do trubek se taky nedostane nic. nejlepsi bude tepla garaz nez cekat na jaro…venku jsou ted idealni podminky na to, aby vsechno zustalo, jak je…

kubimi

Když už je zamrzlá, tak stačí garáž

venkovan

Měla by povolit okolo –10°C. Možná i už při menší. . Na benzin, pokud mám moderní motor jak radí Lukáš bych raději zapomněl Jedině přidat trochu kvalitního oleje, aby nafta mazala.vstřikovací soustavu.
Co te´d se nechá udělat. Pokud je autobaterie dobrá, tak vzít horkou vodu a ji pomalu lít na palivový filtr. opatrně aby nezatekla do kotaktu a taky pomalým proudem se lépe filtr prohřeje. občas bych ještě zapumpoval ruční pumpou, aby se nafta fe filtru pohla.
Mělo by to nastartovat. Možná, že následně to ještě několikrát zhasne – podle toho jak se bude srážet parafín ve filtru a znovu ucpe než se prohřeje nafta v nádrži z přepadu a nebo filtr ohřeje od motoru.