FikeCZ

Při kolika najetých kilometrech se dělají rozvody u BMW e36 1.6i?

Dobrý večer

Nevíte někdo, při kolika km se dělá u BMW e36 1.6i 75kW (1995) rozvody?
Popřípadě řetěz tam asi není, jak mám ze zvyku z původního auta, že?
Aktualně má nalítáno 209.xxx.

Odpovědi
Mimozemšťan

Podívej, Mercedes a BMW jsou pořádný auta, ty nemaj nějakej lacinej gumovej řemen, ale dvouřadej řetěz, kterej vydrží 500 000 km, a kromě toho se lišej vod těch lacinejch šmejdů tím, že maj náhon zadní osy. Když bys chtěl hnát 16 (nebo 24) ventilů gumou, tak ji budeš muset měnit každejch 50 000 km (u 24 pak po 25 000km).
A jestli tam máš vopravdu gumu, tak to auto hoď ze skály…

Kup si „Mikru“, ta má OHV, to je úplně nejlepší systém, není ale myšlenej na
výkon.

Mosoj
Co to blábolíš?
Nejpozdějc po 110 až 120 tkm se každej gumák přetrhne

anonym

To nevím, já mám u Mikry rovněž nalítáno přes 208 tisíc, nic, co se by jevilo jako příčinu výměny, neslyším.

mosoj

Vždy jsou dvě měřítka. Najeté kilometry a čas. Najeté kilometry bývají různé 70 –90 000 km . Čas tak 5 – 7 let. Jako u oleje, podle toho co nastane dříve.
No ono ti to auto jinak neřekne že už je čas. Až se to stane máš vyděláno a to dost.
Od člověka který neměnil rozvody do 208 000 km bych si nekoupil ani dřeváky.
U dost aut jde také o vodní čerpadlo.

adam78987

Nu, podle tohoto článku: https://www.e­uromotors.cz/vy­mena-rozvodoveho-retezu-bmw/ je dobré je měnit po 200 000 km :)