Při dnešním schválení vlády zvýšit poplatky za odpadky o 100%…

…jsem se rozhodl,že už nebudu třídit odpadky a těším se,jak budou bujet černé skládky,příkopy u silnic se budou plnit odpadky!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Co s tím dělat?Jedině tu vládu vyhnat jak prašivého psa.

Další odpovědi
anonym

Myslí vůbec?Co důchodci,jak si myslí,že budou žít?Kolik toho odpadu asi vyprodukují oni?Proč by měli platit,když nebudou mít co vyhazovat a třídit?Mám tý vlády už plný brejle!

Drap

Vygodit vládu, pak by se z ní stal odpad. Ale do kterého kontejneru ji dát, když třídím ?? asi by to byl odpad k nezaplacení.

jendahun

Zajímalo by mě,jestli platí odpad i naši Romové?Asi proto nám to zvedli,někdo to za ně zaplatit musí.A když už jsme u toho odpadu,zajímalo by mě,kdy se to jejich přehrabování v popelnicích stane trestné.Vždyť to můžou být a asi taky jsou přenašeči infekcí,žloutenky apod..Jak to že to nikoho neštve,když se potkani ze stejného důvodu deratizují.

venkovan

Netřídit – ničeho nedosáhneš. Problém je v takové maličkosti, že poplatky byla nastaveny na určitou produkci odpadů obyvateli. jenže asi před 15 lety jsme produkovali okolo 350 kg na hlavu, teď už je to před 500 kg.Zvedlo se výrazně skládkovné, vzdálenost na sooz odpadu, dosud je malý zájem o výrobky z recyklátů, minimálně se odděleně likviduje bioodpad.
Pokud obce budou mít rozum a ponechají poplatek na hlavu na ne, že si každý určí sám, tak je potom zbytečné cokoliv vozit do lesa, protože odpad tak jako tak mám zaplacen. Pokud dají poplatky podle určení občany, tak se skutečně krajina odpady zaplní podstatně víc než je, protože většina z nás bude tvrdit, že řádně třídí a za měsíc nevyprodukuje ani 100 l směsného odpadu.
V současné době za týden nenaplníme popelnici, platím tedy víc než vyprodukuji, ale jsem přesto zastáncem poplatku na hlavu. Ten úklid z krajiny mne následně přijde dráž, protože se převážně hradí z veřejných peněz a osobně raději hřiště než aby se uklízela zbyečně zasviněná krajina.
A navíc – kdo z nás ví, co se z takové černé skládce vyklube. Teď Evropa se děsí průjmů a nikdo neví jak jsme k nim přišli. Úmysl, či náhoda, kdy se setkaly a zmutovaly nějaké bakterie a přes ruce, nohy, se dostaly do potravinovéh řetezce.