Převzetí zboží na dobírku

Chci se zeptat, pokud mám převzít balíček na dobírku od pro mě neznáme osoby,se kterou jsem se domluvila na zaslání věci inzerované v bazaru,můžu zásilku otevřít před doručovatelem a v případě doručení věci která není předmětem na kterém jsem domluvena odmíntout zaplatit popřípadě zaplatit jen poštovné?Mám obavy aby mi opravdu poslal elektroniku a ne např. cihlu za kterou zaplatím 3000,– Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Bohužel, pošta vám zásilku nevydá pokud dobírku neuhradíte. Je to risk. Můžete však udělat jednu věc: Vezměte ssebou na poštu nějakého známého-ne z rodiny!! a ten ať je po celou dobu s vámi od převzetí zásilky až do její rozbalení popř. vyzkoušení.
V případě, že by odesílatel poslal zmiňovanou cihlu, máte svědka, který vám to dosvědčí (nejlépe třeba i dva). Pak můžete podat trestní oznámení (tedy pokud byste se nedohodl s odesílatelem smírně).

Další odpovědi
fortin

Mohu odpovědět. U přepážky na poště pracovnice přede mnou doporučovala pánu aby balík otevřel. Když ho nebude chtít kvůli jinému obsahu, zalepí ho.

standa

Odpověď fortina je nepřesná !

Pokud obal zásilky je prokazatelně nepoškozený, tak přepravce (česká pošta) nevydá ´dobírkovou´ zásilku před zaplacením, na to vemte jed ! 🙂

Přepravce neodpovídá za obsah zásliky. Pokud taková věc (cihla) nastane, tak vám nezbyde než se obracet (soudit se) na odesílatele.

Maximálně lze pracovníka pošty požádat, aby před ním mohla být ´podezřelá´ zásilka otevřena a případně sepsán svědecký zápis o obsahu balíku.

Ale ´pošta´ nemusí vyhovět…

BM

Sama mám s tímto zkušenosti. Očekávala jsem balíček na dobírku, ale nebyla jsem si stoprocentně jista, zda bude obsahovat objednané zboží. Ptala jsem se úřednice před zaplacením, jestli je nějaká možnost ověřit si nejprve obsah balíčku. Rezolutně to odmítla s tím, že mám pouze dvě možnosti – zaplatit a převzít nebo nezaplatit a nepřevzít. Zaplatila jsem a převzala. Hned v autě jsem zjistila, že jsem právě koupila pár zmačkaných novin za 2500Kč. Okamžitě jsem šla na poštu a chtěla jsem vše stornovat, bez úspěchu. Podala jsem tedy stížnost na policii. Bylo to začátkem ledna a dosud nemám zprávy co se s případem děje. Na jiné poště se ale prý stalo, že po zjištění takové zásilky a zavolání policie úřednice peníze vrátila. Tuto informaci mám přímo od té úřednice. Česká pošta takovýto postup odmítá. Podle informací z Policejního prezidia má dokonce člověk právo před otevřením dobírky balíček nejprve prozkoumat a zaplatit až je-li vše v pořádku. Každý tvrdí něco jiného, ale já už se tím snažím nezabývat, mám o zkušenost víc, a že je v některých věcech v této zemi nejasno, na to už jsme si asi zvykli všichni..