1popelka1

Převod formátu MOV do AVI

Jaký program byste doporučili na převod videa z .mod do .avi? Media Coder, MOVto Avi nebo jiný?
Ráda bych pak vložila video na Facebook – tam je potřeba jaký formát?…
Prosím i o návod krok za krokem po stažení.

Moje otázka tak trochu navazuje na tuto: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prehravani-videa-na-pc-z-fotaku-panasonic-dmc-fx10

Děkuji

Doplňuji:
Stáhla jsem si tedy FreeMo2Avi. U položek Resolution, frame rate… až sampling rate mám nechat „Original“ nebo dát jiné nastavení-jaké?
Teď mě napadá, horší se konverzí kvalita? Mám si raději nechat i originál? Ještě jednou díky.

Nejlepší odpověď
led

používam Format Factory – je to univerzálny konventor
• podpora převodu video souborů do formátů MP4/3GP/MPG/A­VI/WMV/FLV/SWF,
• podpora převodu audio souborů do formátů MP3/WMA/AMR/OG­G/AAC/WAV,
• podpora převodu grafických souborů do formátů JPG/BMP/PNG/T­IF/ICO/GIF/TGA,
• ripování DVD do video souboru,
• ripování audio CD do hudebního formátu,
• podpora formátů, které používají iPod/iPhone/PSP/Blac­kBerry,
• oprava poškozených souborů,
• redukce velikosti souborů,
• konverze grafických formátů podporuje zoom, rotaci, převracení a tagy,
• podpora 50 světových jazyků včetně češtiny.

česká verzia
http://downlo­ad.chip.eu/cz/For­mat-Factory_4506900­.html

na internet je dobré dávať video vo formáte mp4, alebo FLV.
„flv“ má výhodu,že ak sa aj nenačíta celé dá sa stiahnutá časť pozerať. pri „avi“ a „mp4“ sa musí stiahnúť celý súbor, ináč nejde pozerať

Zdroj: http://format-factory.en.sof­tonic.com/

Další odpovědi
PostApMan

Já si vystačil s programe Free Mov 2 Avi :
http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/prevo­dy_formatu/free-mov-2-avi/

Program je opravdu jednoduchý.

Video na FaceBook je možno vložit ve všech známých formátech, nejčastěji vkládám video ve formátu Avi nebo MP4.
Doplňuji:
Pokud si to přeložíte, tak sama zjistíte k čemu to slouží, např.: Resolution je rozlišení videa, takže pokud chcete dát video na FB, můžete ho třeba zmenšit apod. Ale jiank nemusíte nastavovat nic, FB se to přebere sám. Originál si radši ponechte kdyby první pokus nebyl dle vašich představ. Kvalita se na první pohled nehorší.

anonym

AVIDEMUX … spolehlivý, schopný, jednoduchý a zdarma

kromě konverze umoznuje i jednoduchy strih videa, barevne filtry, zmeny rozliseni, korekce sumu, apod…

http://fixounet­.free.fr/avide­mux/

1popelka1

K čemu slouží samozřejmě vím, ale nevím, které nastavení je správné… Ale teď už je to jedno, stáhla jsem si úplně jiný program.