Ametyst

Přepočítáváte někdy v obchodě cenu potraviny za 1 kg ?

Rozmohly se triky výrobců s neobvyklými hmotnostmi balených potravin, jako 75 gramů, 90 gramů, máslo 200 g místo 250 g. Je dobré mít informace. Vědět, kolik stojí 1 kg čokolády, a že je např. 5× dražší než zadní hovězí. 🙂

Nejlepší odpověď
Schluker

Jeste se mi nestalo, ze by v kramu u cenovky neuvadeli cenu za litr/kg/100g/ks. Takze jo, obcas na to koukam.

Další odpovědi
orwell

Občas ano, s 200g máslem jsem se rovněž setkal a taky jsem si zkusil zvážit rohlíky, které se mi zdály nějaké menší. Záznamy si ale nevedu. Je třeba být obezřetný. Spíš jde ale o triky obchodníků, než výrobců.
Když si tak promítnu svůj dosavadní život, tak pamatuji „od kolébky“ jen samé zdražování. Tedy kromě občasných výjimek, kdy se tu a tam něco zlevnilo, aby se neřeklo… Pokud během pár dní např. stoupne cena benzínu o 5 Kč a následně klesne o 50 hal., udělá se mediální humbuk, jak ceny padají.

Hlada

Naprosto vždy. Cena za kg je uvedená na cenovce drobným písmem nebo si ji spočítám. Některé ceny za známé balení si pamatuju.

aliendrone

Ano, celkem dost často, pokud tedy nejsem pod big tlakem a nemám na to (či na „něco jiného“) ani pomyšlení. ;) :)

  1. Pragmatický důvod je, že cena za jednotkové množství může (ale NEMUSÍ!!) vypovídat o kvalitě zboží. V případě porovnání neznámého zboží důležité kritérium.
  2. Záliba – hledám „nejdražší“ potravinářské zboží. Pravidla hry jsou na vysvětlení komplikovaná, např. nepočítá se „exotika“ jako Beluga (kaviár), wagjú nebo lanýže apod., na ty se stejně v běžných obchodech nenarazí. Prostě jen obyčejné zboží.

Zatím vedou „Beef Jerky“ 12g pytlíček za 72Kč s DPH. Zakoupeno v Žabce – síť maloobchodů patřící Tescu. :)

Ale tohle laborování s nestandardními hmotnostmi je teprve ZAHŘÍVACÍ KOLO! Až do Reichsgau Sudetenlad dorazí třeba:
Je lepší na utopence koupit 950g balení 75% buřtů za 149Kč NEBO 800g balení 85% buřtů za 159Kč? A pak že prý nějaké blbé slovní úlohy ženě v domácnosti k ničemu nebudou. ;) :D

BTW – NEBUDOU, žena v domácností VÍ, že obojí je takový kentus, že to dokáží sežrat jen CIVILIZOVANÍ lidé. Divoši neovlivnění reklamní masírkou by IHNED ZVRACELI (o prasátkách, krysách aj. zvířectvu nemluvě)! A proto hospodyňka skočí do auta a pojede za Prahu do Horoměřic, kde je domácí výrobna [a vysolí za buřty 215Kč/kg], ovšem BUDE TO K JÍDLU. :)

Ať žije pravda a láska!

da ny

Sleduji, kde potřebuji.
Mně stačí 100 g čokolády na půl roku. Trocha na vánoční cukroví. Čokoládové dárky kupuji raději v akci (z principu, proč platit víc, když „jim“ mohu dát polovinu).
Uzeniny kupuji jen na oslavy (chlebíčky, kanapky, slaný dort – ten 2× ročně, na přání).
Šunku balenou i krájenou, jen v akci a výjimečně. Kupuji je z dovozu, NEMUSÍM ANI JET DO Německa, (expirace ý, 14 dní. max. měsíc). U sýrů a jogurtů až 2 měsíce. Tahají toho haldy z Německa. V balení, obvykle 150g a více. Někdy koupím Bavorskou sekanou (100g za 15 – 7 Kč).
Přepočítávám a srovnávám s obchodními řetězci v ČR. Za 100 g, nejhůř 90% šunky dám 10 – 19 Kč i méně). Jasně, maso je levnější ;D
HIGH PROTEIN pudink/tvaroh 200 g kupuji pro zetě za í, 12 nebo 7 Kč (exp. 14 dní až měsíc). Ty samé má BiLLa za 54 Kč, 46 Kč. V akci (exp. 7 – 14 dní), po slevě je za 34 Kč.
Pro drogerii, hygienické potřeny, mražené ovoce aj. se tam vyplatí zajet. Pořídím za polovinu stejný výrobek (DM, Rossmann + jiné řetězce), bez akce. Ve slevách levněji. Podobně oblečení, obuv

elkon

Je potřeba upozornit ČOI. Na zboží musí být skutečná cena.

Funna

Pokud to není napsáno přímo na cenovce, což obvykle bývá, tak si to přepočítám… ale neřeším,5 jestli je čokoláda je dražší než salám, ale pokud je to jiná gramáž než 100 gramů, tak se dívám, kolik stojí kilo tohoto výrobku, abych zbytečně nekupovala něco, co je cenově přemrštěné…

cappuccino

Drive jsem se s tim nezabyvala, ale kdyz chteli za 250g rajcat 34Kc, tak jsem si polozila otazku, proc stoji rajcata tolik, kdyz je plne leto? Totez s jahodami: radostne si vezmu z regalu jahody a teprve pak zjistim, ze cena je za 100gramu. Od te doby davam pozor.
Jsou to obchodnicke figly a bohuzel jim na ne spousta lidi naleti.