Avatar uživatele
Ludvik Rochl

Přepis vozidla na nového majitele. Poradíte prosím?

Dobrý den, před měsícem a půl jsem prodal svůj vůz, který není nijak zatížen ekodaní a byl v perfektním stavu. Při prodeji jsem dostal peníze, podepsali jsme smlouvu a já dal kupujícímu plnou moc k odhlášení vozů z registru vozidel k následnému prihlaseni, jelikož jsme neměli čas jít tam spolu hned. Od té doby se pan kupující pořád vymlouvá a k prohlášení se nemá. Zkusil jsem mu napsat, že zítřejším dnem podávam trestní oznámení, ale bohužel ani na toto nereaguje a vždy napíše, že zavolá zítra. Poradce prosím o názor, jestli je nejlepším řešením opravdu trestní oznámení podat. Děkuji mnohokrát

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Trestní oznámení na koho a za jaký čin? Mezitím klidně dostanete pokutu až 50.000Kč.
Vaše chyba je častá, a bez možnosti velkého manévrování. Zkuste mu sdělit, že pokud do 5 dnů se nesejdete a převodu, zneplatníte mu techničáky a necháte na základě kupní smlouvy zahájit správní řizení.

z Vaší strany jste udělal vše a tu pokutu by logicky měl dostat on.****špatná věta, sankce hrozí oběma.

Pokud je chytrý jako někteří, usměje se, páč pochopí, že nevíte jak na to. Nebo to víte?
Pak se klidně ozvěte a vyřešíme problém.
Byl jste za ním doma, získejte techničák, ušetříte si prachy.

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

podle nějakého článku, který jsem četl, tak pokud není auto přihlášené na nového majitele do deseti dnů, tak hrozí pokuta 50 tisíc. z Vaší strany jste udělal vše a tu pokutu by logicky měl dostat on.

jinak tuhle variantu mi také při prodeji nabídl kupující, že to s plnou mocí zařídí. odmítl jsem a auto jsem mu neprodal, jasnej podrazák

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek