Ludvik Rochl

Přepis vozidla na nového majitele. Poradíte prosím?

Dobrý den, před měsícem a půl jsem prodal svůj vůz, který není nijak zatížen ekodaní a byl v perfektním stavu. Při prodeji jsem dostal peníze, podepsali jsme smlouvu a já dal kupujícímu plnou moc k odhlášení vozů z registru vozidel k následnému prihlaseni, jelikož jsme neměli čas jít tam spolu hned. Od té doby se pan kupující pořád vymlouvá a k prohlášení se nemá. Zkusil jsem mu napsat, že zítřejším dnem podávam trestní oznámení, ale bohužel ani na toto nereaguje a vždy napíše, že zavolá zítra. Poradce prosím o názor, jestli je nejlepším řešením opravdu trestní oznámení podat. Děkuji mnohokrát

Nejlepší odpověď
cukrar

Trestní oznámení na koho a za jaký čin? Mezitím klidně dostanete pokutu až 50.000Kč.
Vaše chyba je častá, a bez možnosti velkého manévrování. Zkuste mu sdělit, že pokud do 5 dnů se nesejdete a převodu, zneplatníte mu techničáky a necháte na základě kupní smlouvy zahájit správní řizení.

z Vaší strany jste udělal vše a tu pokutu by logicky měl dostat on.****špatná věta, sankce hrozí oběma.

Pokud je chytrý jako někteří, usměje se, páč pochopí, že nevíte jak na to. Nebo to víte?
Pak se klidně ozvěte a vyřešíme problém.
Byl jste za ním doma, získejte techničák, ušetříte si prachy.

Další odpovědi
anonym

podle nějakého článku, který jsem četl, tak pokud není auto přihlášené na nového majitele do deseti dnů, tak hrozí pokuta 50 tisíc. z Vaší strany jste udělal vše a tu pokutu by logicky měl dostat on.

jinak tuhle variantu mi také při prodeji nabídl kupující, že to s plnou mocí zařídí. odmítl jsem a auto jsem mu neprodal, jasnej podrazák