pn65

Hrozí nějaká sankce za nevrácení SPZ po likvidaci vozidla?

Nejlepší odpověď
Edison

Zákon o podmínkách provozu vozidel | Zákon č. 56/2001 Sb. (úplné znění)

§ 83
Přestupky fyzických osob

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

  1. jako vlastník silničního vozidla v rozporu s § 12 odst. 6 neodevzdá osvědčení o registraci silničního vozidla a všechny vydané tabulky s přidělenou registrační značkou, nepředloží technický průkaz nebo neoznámí adresu místa, kde je vyřazené silniční vozidlo umístěno a účel jeho využití,

(2) Za přestupek lze uložit pokutu do

  1. 50000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a) až h), j), l) až o), q) až t) nebo v),

Zdroj: https://www.me­sec.cz/zakony/za­kon-o-podminkach-provozu-vozidel/uplne/#p83

Další odpovědi
cukrar

Likvidoval jsem několik aut a vždy jsem si nechal na památku značku. Jsem musel napsat zdůvodnění, ztrátu značky.
Už někdo platil za to, že ztratil značku?
Nikoliv.

Kamilovo

Pokud člověk ztratí SPZ a nevšimne si toho, hrozí mu za to pokuta ve výši až deset tisíc korun – píšou to na https://kralmo­toru.cz/media/ztra­ta-spz-u-automobilu Myslím, že je to celkem dost peněz, takže si od těd registrační značky před jízdou budu pravidelně kontrolovat. Člověk nikdy neví a zrovna taková hloupost by mohla přijít pořádně draze.

Edison

1. To je ale něco jinýho, 2. kašli na bulvár a kokni do zákona, 3. jako řidič máš urřité povinnosti, např. nesmíš jet s autem které není způsobilé k provozu.

Edison

C ukráři, to je pak ovšem LEŽ. Tobě přijde normální lhát? A ještě se tím chlubit?

Edison

Poror na to, co píše kapitán:

Zákon č. 56/2001 Sb.Zákon o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb.
ČÁST DRUHÁ
REGISTR A REGISTRACE SILNIČNÍHO VOZIDLA
§ 12
Vyřazení silničního vozidla z provozu
(6) Bylo-li silniční vozidlo vyřazeno z provozu podle odstavce 1 písm. b), je vlastník silničního vozidla povinen obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, který vyřadil silniční vozidlo z provozu, do 10 dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí o vyřazení silničního vozidla z provozu

  1. odevzdat osvědčení o registraci silničního vozidla a všechny vydané tabulky s přidělenou registrační značkou,
  2. předložit technický průkaz silničního vozidla k vyznačení záznamu o jeho vyřazení z provozu a
  3. oznámit údaje podle odstavce 4.

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-56#p12

Edison

Tedy do DESETI dnů od úkonu…