Damiana

Lze dohledat jméno majitele auta podle jeho SPZ?

Nejlepší odpověď
mj81

Z veřejně dostupných zdrojů ne. Že moje auto patří právě mě, ví:

  • Policie
  • pojišťovna, u níž jsem pojištěn
  • odbor dopravy u nás ve městě, kde vedou evidenci řidičů a vozidel
  • autoservis a pneuservis, kde mě mají v databázi zákazníků
  • kolegové z práce, kamarádi a podobně.

Další odpovědi
SINGO

Na podobnou otázku jsem se nedávno ptal tady jsou odpovedi:http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/evidence-vozidel
(smazat mezery v linku)

tom004

Policie,pojiš­ťovny,kancelář pojistitelů,a možná další instituce mají potřebné databáze,ale pochybuji,že by takovou informaci poskytli bez příslušných povolení.Takže,ano dohledat majitele,alespoň toho kdo vozidlo přihlašoval,lze.Ale dnes se vozidla prodávají a nepřehlašují,takže skutečný uživatel,snad podle toho,kdo platí zákonné pojištění.A ani ti to třetí osobě nesdělí.

MadAnnie

Legálně SPZ nezjistíte, ale můžete zjistit u jaké pojišťovny je auto pojištěno (viz. odkaz). V případě nějaké škody způsobení tímto autem, můžete kontaktovat v odkaze zjištěnou pojišťovnu.

Zdroj: http://sa-apl2.ckp.cz/overte-si-zda-ma-vase-motorove-vozidlo-sjednano-povinne-ruceni