silva49

Musí být zapečetěna autolékárnička??

Chtěla bych se zeptat musí být v autě zapečetěna autolékárnička nebo ji mohu otveřít??Jedná se mi o to jestli v té autolérničce mám vše co má být.
Doplňuji:
Kamarádka měla totiž koupenou lékárničku ted v lednu tu podle nové vyhlášky a zjistila že ji tam chybí folie.Tak proto se ptám chtěla bych si jí radši pro jistotu zkontrolovat ale někdo mi říkal že musí být zapečetěna tak si to chci ověřit děkuji

Nejlepší odpověď
stana73

Já jsem ji sama otevřela,abych se podívala,jestli je v ní všechno jak má být,abych ji mohla případně reklamovat.Někde jsem četla,že má být nerozbalená,což je podle mně hloupost.Když si něco koupím,chci vědět,jestli je to v pořádku a navíc v případu potřeby lékárničky,kdy se hraje o čas,rozbalování zatavené folie může zdržovat.

Další odpovědi
Miroslavst

Dokonce i záchranáři jsou překvapeni jednáním lidí, jelikož si koupí lékárničku a hodí ji nerozbalenou někde do auta, aniž by si zkontrolovali co v ní je a jak se to třeba používá.
Ruku na srdce, víte jak použít masku pro dýchání? Kdo si to prohlédl jak to vypadá a jak se použije? Budete číst návod až teprve při záchraně života, když budete pomáhat zraněnému?
Takže doporučuji lékárničku zkontrolovat, popř. se i podívat jak co vypadá a jak se co dá použít-kromě tedy sterilně zabalených obvazů.
Nebylo by však na škodu vzít nějaký jiný obvaz a zkusit s ním třeba partnera ovázat. Ono proč se stydět-těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

tom004

Lékarna je při koupi vybavena podle zákona.Pokud z něco použijete, je na vás,abyste ji co nejrychleji doplnili (při silniční kontrole musí obsahovat vše předepsané). Zapečetěna být nemusí. Tak proč?

rybíz

Také jsem ji rozbalil,abych si ji překontroloval a hlavně jestli v ní mám povinný leták první pomoci.

cukrar

lékarny nikdy není zapečetěna, jen je zabaleno v ochranné folii. To že si někdo koupí lákarnu a pak zjistí že je neúplná svědčí o neznalosti předpisů.
Lékarnu nařizuje vyhláška 341 z roku 2002. Samozřejmě předpis je mnohokrát novelizován. Největší změna byla předpisem 283 z roku 2009. Podle ní mnoho výrobců začali dělat lékarny. Jejich cena Od výrobce!!!!)se pohybovala asi zhruba od 80 do 150Kč, podle množství. V polovině roku 2010 byl předpis opět novelizován, vyhláškou 216. Samozřejmě prodejci chtěli prodat vše co bylo na skladech i za cenu oblbnutí zákazníka.
Takže správná lákarna má na vrvchu napsáno,
341/2002, příloha č.14, novelizovaná 216/2010 Pokud tam je jenom 283/2009 nemusí (ale může) být OK.

Zdroj: ICQ 55180641