FOX.IK

Pojistny podvod pri dopravni nehode

Dobre den, uz jednou jsem sem psala. Nabourala me zenska sepsali jsme to na pojistovnu ale bohuzel ona nemela ani dokumenty „zaznam o nehode“, takze jsem vzala svuj zaznam o nehode, rozdelila ho napul a kazda jsme ho vyplnila zvlast(Ja jsem ta ktera ma oreginal a ona ma kopii).
Jenze frajerka si doma zaskrtla ppolicko, ze nesu vinu spolecne s ni a vymaha po me penize.(Coz je vlastne pojistnej podvod na mou pojistovnu) Pojistovna ji samozrejmne nechce zadne penize dat a spolecne s nami se odvolava a rikali,ze ted budou vsechno resit. Jenomze jeji pojistovna se ani neobtezovala proverit meho svedka, ktery byl u nehody ani fotky z mista nehody, kde je zretelne videt, ze jsem jela po sve polovine a ona vlitla do protismeru. Byla jsem uz i na policii i na dopravnim inspektoratu a vsude me poslali domu. Co mam delat? Nechci to te kryse jentak darovat.
Doplňuji:
Jak trestni oznameni?

Nejlepší odpověď
anonym

Máš-li jen některý z těchto důkazů, které uvádíš, zajdi na kterékoli oddělení policie ČR, popř. odešli co nejlépe popisující dopis na okresní státní zastupitelství dle tvého bydliště. Oni to předají sami na PČR.
Trestní oznámení by mělo znít asi takto:
Podávám trestní oznámení z důvodného podezření na pojistný podvod.
Mám důvodné podezření, že trestného činu se dopustila osoba jménem....... atd.
Můžeš dodat i KOPIE dokladů a uvést veškeré svědky. Nezapomeň vylíčit co nejpřesněji situaci.
Pakliže nepošleš dopis na zastupitelství, můžeš toto oznámení učinit na kterémkoli oddělení PČR, kde jsou povinni tvé oznámení přijmout a zabývat se tím.

Další odpovědi
Drap

Pokud to můžeš vše prokázat, tak jedině podat trestní oznámení.

Alesh

Já bych se poradil s právníkem, pokud ti vzniká nějaká škoda, což nejspíš vzniká, přijdeš o bonusy, budeš mít tedy dražší povinné ručení, tak by bylo asi dobré to nějak řešit.

Zkušenost pro příště… volat policii.

anonym

Z titulu praxe dlouholetého pojišťováka vím, že pojišťovna se bude zdráhat pojistné plnění poskytnout, pokud je důvodné podezření, že se zde jedná o pojistný podvod.
Pro příště v podobném případě neřeš nic za druhé. Jak vidíš, došlo v praxi na to, že podáš čertu ruku a on se Ti peklem odmění. Mít u sebe platný formulář pro pojišťovnu je povinností řidiče. V tom případě, že viník nehody svůj formulář neměl, měla sis vyplnit svůj formulář jako poškozená, nechat si údaje na něm potvrdit a kdyby už na místě nehody došlo k neshodám, volat PČR.
Takhle se seber a na tu policii zajdi, požádej o radu a o pomoc. Nenechej se odbýt. Musíš důrazně trvat na tom, že viník nehody nejsi a že nehodě jsi nebyla schopná zabránit. Dále trvej na tom, že dotyčná neměla dopravními předpisy požadovaný formulář a že jsi jí chtěla pomoci tím, že jsi jí poskytla kopii ze svého formuláře. veď, že na dobu nehody máš svědka a požádej o radu, jak se máš v tomto případě zachovat. Vysvětli policii, že pokud odmítá zasáhnout, budeš muset hledat jiné řešení, které by dokázalo obhájit Tvá práva a zároveň zabránilo protistraně na Tobě spáchat podvod. Znovu opakuji: Nenechej se odbýt. Na ochranu máš právo jako každý občan této země. Mám v podobných případech ty nejlepší zkušenosti. Také se mne viník nehody snažil doběhnout. Policie si provede nejspíš rekonstrukci a vyvodí patřičné závěry z chování osoby, která Ti takto komplikuje život.
Souhlasím s tím, abys to tak nenechávala. Dnes je mezi lidmi tak špatná atmosféra, chybí základní lidská slušnost a hlavně odpovědnost za své chování, že je třeba se nebát a hájit své zájmy všemi dostupnými prostředky. Někdy i svinstvo darebákům prochází. Pokud to ale budeme takto brát všichni, tak si nezasloužíme, aby tu zavládlo právo, spravedlnost a řád.
Neptala ses na stejný problém už dříve? Mám takový dojem, že tato otázka se tu už objevila. Pokud na policii opravdu nepořídíš (čemuž bych se divila), tak zajdi na radu k advokátovi. Bude to sice něco stát, ale v konečném důsledku se Ti to určitě oplatí.

lukas.zmizik

Ten originál záznam je propisovací dvojlist. A je tam přece nákres nehody, který jste musely domalovat. Žádné takové políčko, že neseš vinu společně s ní tam není. Jestliže vlítla do protisměru, pak ten vyplněný formulář vypadá takto: na nákresu jsou dvě střetnuté auta a znázorněna dělící čára, tak že je vidět, že jedno z nich je v protisměru. A u vozidla třeba „B“ bude zaškrtnuto políčko „15 – jelo v protisměru“. Dole je chlívek, kde je napsáno počet označených políček. Tam bude tedy napsáno jedno. Pak to má ona od tebe a ty od ní podepsané a nechápu, jak ona si tam může sama něco dopisovat. Leda že by využila toho, že jste to nevyplnili všechno ale jen tak na oko…

FOX.IK

lukas.zmizik
A k cemu slouzi tva odpoved? Proste si doma dopsala, ze jsem vjela do protismeru i ja

anonym

ocko, zkus napsat podle jakého předpisu musí mít řidič u sebe formulář pro pojišťovnu.

anonym

ad ocko, paměť tě neklame, dokonce jsi i sama odpovídala – viz odkaz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pojistny-podvod

Sůwa

Pokud se jedná o pojistný podvod na pojišťovnu, měl by trestní oznámení podat poškozený – tedy pojišťovna.

FOX.IK

Jeste bych chtela rict, ze bych take rada od ni dostala zaplacenou skodu, ktera je alespon ve vysi 60 tisic korun. Nejde mi jen o to, ze na nas spachala pojistnej podvod