FOX.IK

Pojistny podvod

Ahoj. Nabourala me zenska, sepsali jsme to pro pojistovnu. Mam svedka nehody. Ale milostpani si doma zaskrtla jeste jedno policko v protokolu o nehode a tim padem je ted vina 50:50 pojistovak nam rikal, ze se tedy jedna o pojistny podvod a bude resena. Vite nekdo jake postihy ji hrozi? A taky co mohu delat ja abych tu mrchu nenechala jentak z toho vyvaznout

Nejlepší odpověď
anonym

V případě nehody máte také jako postižená právo nahlásit nehodu na pojišťovnu. Psala jsem to tady před pár dny. Zajděte na Vaši pojišťovnu a zeptejte se přímo na přepážce, zda Vám toto hlášení o nehodě přijmou (některé pojišťovny tímto způsobem pro své klienty pracují – vyřešily by za Vás vše, až po finanční náhradu škody). V případě, že to tak Vaše pojišťovna neřeší, tak zajděte do pojišťovny viníka nehody a podejte své hlášení jako oběť dopravní nehody.
Pokud viník dopravní nehody zkresluje okolnosti bouračky, tak bude mít s pojišťovnou dost trápení. Pojišťovna má právo v takovém případě vyplatit poškozenému náhradu škody a pojištění okamžitě zrušit. Může také následovat vyměření škody viníkovi nehody a žaloba této osoby pojišťovnou. Toto je jeden z případů, kdy jde informace o pojistném podvodu do centrální evidence. Pojistník bude mít problém samozřejmě i z titulu malusu.

Další odpovědi
anonym

Jak zaškrtla ještě jedno políčko?
Pokud vím, dole se vyplní počet vyplněných políček-např. 3 a je to.