dust8

Přenáší se vůbec alergenní pyly a další látky ovzduším během silnějšího deště či jsou alespoň výrazně omezeny deštěm?

Otevřel jsem naplno okno, protože tu prší jak z konve. Dnes mě hodně zlobí alergie na pyly a trávy, ale vypadá to, že během deště mohu větrat na plno i s alergií?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, vytrvalejší a vydatnější déšť působí jako absorbční pračka vzduchu. Vyčistí vzduch od většiny pylu, polétavého prachu, případně i smogu . A nejen to, když jsem změřil pH kaluže v lokalitě se silnou emisí oxidů síry (tehdy ještě neodsířené elektrárny a lokální topeniště na hnědé uhlí), na měřil jsem 4,5! Já myslel, že mě jebne.

Další odpovědi
Drap

Téměř ne. Déšť je stačí srážet k zemi.