hapiky

Přeměnit hmotu na záření umíme, kolik je ale potřeba záření na jeden gram hmoty?

Myslíte, že by to někdo spočítal, kdyby to bylo možné?
http://www.osel­.cz/7609-jak-predelat-zareni-na-hmotu.html

Nejlepší odpověď
Edison

Tak speciální teorie relativity platí oběma směry. Tedy jelikož hmota a energie je jiná podoba téhož, platí to i obráceně. Takž „kolik“ spočítá žák základní školy. Větší problém je samotná realizace. To už tak snadné není.

Další odpovědi
aliendrone

E=mc²! Tvrdí Albert E. Po dosazení a výpočtu dojdeš k tomu, že 1g hmoty vyžaduje cca 25 000 000KWh energie.