Robertt

Je problém přelití chladicí kapaliny i do přepadu. ?

Čau všem, při dolívání chladicí kapaliny sem to omylem přelil. Voda se dostala i do přepadu. Je možný že z důvodu přelití chladicí kapaliny se mi ztrácí chladící kapalina? Pod autem je vždy pár kapek nebo loužička. Teče to přes nosník. V oleji voda není, víčka jsou čistá. Nepřehřívá se, výkon furt parádní. Nechci myslet na to, že by bylo špatné těsnění pod hlavou…
Dolíval sem do Octavie 1.9. TDI 81KW r.v.2021.

Odpovědi
Tuisenim

Zkusil bych si pod to lehnout a hledat kde to „močí“…topení, chladič, uvolněné spony…

zdenek l

Problém je ten, že chladící kapalina obsahuje Fridex. Při zahřátí se zvětšuje objem kapaliny a vytéká přepadem na ulici. Je škodlivá pro životní prostředí, proto se jí tam dává předepsané množství. Jen od rysky min po rysku max.

df

Je to určitě rv 2021?

Robertt

Sorry, moc velký překlep. Jasně že ne… 2001

Alesh

pěknej veteránek… 😁