Překlikli jste se někdy při psaní tak, že z toho vzniklo nové slovo nebo měla věta naprosto odlišný význam ?

Stačí trocha nepozornosti a nebo spěchu a překliknutí je na světě. Ne vždycky z nich máme radost, ale někdy může být i humorný.

Doplňuji:
Vy jste tak hezky a odpověděli, že bych měla také přijít se svoji kapkou do mlýna. Avšak přemýšlela jsem o svých překlicích a na žádný, který by stál za uveřejnění jsem si nemohla vzpomenout. Hold mám hlavu dubovou a rychle zapomínám. 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Kolega napsal kdysi na obálku adresu Kravský národní výbor místo Krajský. Měl problémy.

Já zaměnila „é“ za „í“, tedy místo socialistická péče = socialistická p …

Další odpovědi
lukas.zmizik

jednou sem chtel napsat kamaradovi „nevyrusuji te?“ …ovsem mel sem prepnuto na anglickou klavesnici… a tam je „y“ a „z“ prehozene…

Lorrien

No sice to nebyl tak úplně překlep, ale… jednou se mi povedlo napsat místo wèn (zeptat se), wěn (líbat se), ale to jsem se spíš blbě naučila a psala jsem to na papír. Takže si asi dokážete představit, jak potom vypadala věta „prosím můžu se Vás zeptat…“ ;)

iceT

U mě to byl nedoklep…
Psala jsem si s kamarádem na chatu a jak jsme si vyměňovali informace a názory na třetí osobu,tak jsem napsala:„Nemyslela jsem si,že by XY byl někdy schopný prstit holku před lidma…“
Tady bylo jedno,jestli jsem psala s diakritikou nebo bez,to chybějící písmeno kamaráda asi strašně rozesmálo…

mosoj

Přepsání bylo mnoho. Naposledy místo „nastavení“ „nasravení“ atd.

Nejedná se sice o překlep, ale největší zážitek jsem měl v kdysi ještě za minulého režimu v Moskvě.

Já coby kutil jsem si chtěl také něco přivézt. Nebylo toho co by se dalo přivézt mnoho ale takové elektrické nářádí sice nevalné kvality zde bylo. U nás v té době nebylo téměř nic.
A tak jsem chodil po „ulici“ Naděždy Krupské která byla 10 km dlouhá (z jedné strany ulice nedohlédneš na druhou) a hledal prodejnu s nářadím.
Problém byl že rusky se nářadí řekne „orudije“ a zbraně se řeknou „oružije“.
No co mám povídat již v té době jsem byl za teroristu s patřičným zážitkem.
Domů mně ale pustili a přivezl jsem si krabici dobrého „ruského“ čaje.

Alesh

Dost často píšu bez diakritiky a jednou jsem místo „obcas“ napsal „ocas“ 🙂
A jednou v práci jsem málem udělal totální faux pas. Psala mi nějaká ženská z Ruska a jmenovala se Veronica Maslo. A já to přeposílal kolegům, jí jsem dal do kopie a jak jsem furt přemýšlel o tom jejím srandovním příjmení, tak jsem anglicky napsal instrukci kolegům: „Pánové, můžete prosím pomoci paní Sádlo“. Už jsem to málem poslal, pak jsem si toho všiml a začal jsem se strašně tlemit … no a pochopitelně jsem to následně opravil na správné příjmení. 😉

bolak

Určitě minimálně milionkrát šest set tisíckrát čtyřikrát. Naposledy jsem jednomu děvčeti napsal do emailu, jestli by mi nemohla porodit místo poradit…

A pamatuju jak matka kdysi dostala novej telefon…už je to dávno, byla tam přednastavená té devítka, jí se to strašně líbílo a tak to začala používat a jednou psala svojí matce, tedy matce mojí matky esemesku, chtěla jí napsat že je vzteklá a té devítka to prostě viděla jinak, a tak babička obdržela zprávu „napíšu ti později, zrovna sem vytekla“..

quentos

podobná otázka už tu kdysi padla ode mě – takových překlepů mám celou sbírku.
Namátkou:
polucisté – u + i vedle sebe někdy dělá neplechu…
čurá bezmoc – opět u vs. i…
incestice – C hned vedle V…
zubní sutiny – S vedle D…
chybí čárls – L na klávesnici hned vedle K, S vedle A, na čárlse jsem tedy překřtil „čárku“
patlament – pro změnu nadělalo neplechu R a T vedle sebe na klávesnici
…což by se sralo… opět R namísto T
… blblické zjevení…
…general Pershing UVILNIL jednotky … (O hned vedle I)

  • podobné ještě – … když máte vilno…

… atd. , byl bych tu s vypisováním do zejtra

manon

Jéjé, v rychlosti vznikají veci. Moje perly, např. „Píšu Ti“ mělo být, ale když to č je mrcha tak blízko :) No a ještě si vzpomínám na „Večer jsem blikla“ byl záměr, ale protistrana se dozvěděla, že jsem večer blila :)

anonym

podařilo se mi napsat ► ůřad ◄(ano, z kroužkem), ještěže mám blbý zvyk to po sobě přečíst a opravit překlepy.

Kohut57

U maturitní komise jsem při zahájení zkoušek ,předsedkyni paní Marii Xx , přivítal slovy: " Vítám panu Marii,,,..,,,,,,
Doplňuji:
Maséra Šaška jsem oslovil jednou pane Kašpare,to proto, že znám účetní Kašparovou,kterou jsem oslovil, také pouze jednou, paní Šašková.

KdoSiOdJinud

Jednou se mi povedlo kamarádce namísto:
„Dáme si pivo?“ ⇒ „Dáme si pi*o?“

Podívejte se semi, jaké písmenko je blízko „v“ 😁

Sůwa

Bylo jich dost, ale jeden měl potitický dopad. Do úředního dopisu jsem v adrese napsala místo Leninova ul. – Lenonova ( i/o jsou na klávesnici vedle sebe ). Kdo ty doby pamatuje – pochopí. Později jsem tam psala písmena obě, jako opravený překlep 🙂.

Anka1597

Ano, něco jsem někdy napsala, ale teď si nevzpomenu, co to bylo… 😁 Špatně se mi to pak vysvětlovalo! 🙂

Lukasy

Hodněkrat někdy stači jen nedat haček a je z tiho něco jineho přidat nebo ubrat pismenko, Nejčastěji jsem psal piču misto pišu.
Jinak jsem i parkrat si psal s někym kdo jsem myslel, že je někdo jinej tak jsem pak nechapal, že nějake věci vi a nevi co by měl vědět.
A i mistr tesař se někdy utne: v telefonu jsem měl misto nastaveni – nasatveni :D
A pak u měho přijmeni jsem měl často ruzne překlepy.

anonym

ad Vlk z lesa, aniž bys chtěla, zřejmě bezděky se ti přece jenom podařilo prezentovat překlep a s ohledem na to, že daná písmenka na klávesnici nesousedí, tak nejspíš došlo k překlepu ne prstů, ale v hlavě.
(viz „hold“ = pocta, počest; „holt“ = inu, zkrátka a dobře), no jo, vidím, že kroutíš hlavou, tak ti raději rovnou šoupnu link:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=holt
Leč i tak lze nalézt humorný kontext „Vzdávám poctu své dubové hlavě“.

anonym

Nějak jsem nad tím nepřemýšlela, ale děkuji. Za nějakou dobu se tady díky Vám naučím snad i český jazyk. Ale spíše ne, protože nejsem dost chytrá.

anonym

Neber to ve zlém, to jen s mne inspirovala, že si nemůžeš vzpomenout na žádný překlep, tak jsem ti napomohl s tím posledním. Jinak na netu si tykáme a tento výraz není ani tak ze spisovné češtiny jako spíše hovorové germanizmy, v nichž často chybují i jinší borci.

anonym

Však Ti také nemám nic za zlé – spíše naopak. Jsem věděla, že „hold“ znamená úctu, ale i tak jsem ho používala i místo slova holt. Nějak mi nedošlo, že chybuji. Takže spíše děkuji za upozornění.

anonym

Jo, a další přípěvky na totéž, viz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vas-nejlepsi-preklep

  • dalších 242 odkazů –

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C5%99e­klepy

briketka10

lukas.zmizik :o)
hustýý ..