Deter

Přehled OSVČ 2011 – pomoc s vyplněním

Zdravím,

9.2. mi začal platit živnosťák, ale jako vedlejší, nikoliv hlavní činnost. I nadále jsem zaměstnancem firmy, která za mě platí veškeré daně/pojištění, podává daňové přiznání. Letos jsem v březnu posílal na FÚ prohášení, že jsem za rok 2011 na ŽL nic nevydělal (což je pravda) a myslel jsem, že mám vše z krku. Tento týden mi ale dorazily dva dopisy – jeden od VZP, druhý od OSSZ. OSSZ jsem vyřešil, na VZP mi ale řekli, že mám vyplnit „přehled OSVČ 2011“ a vyplnit samé nuly.

Stáhl jsem si interaktivní PDF, vyplnil samé nuly, ale netuším, jestli to mám vyplněné správně. Zašel bych se zeptat na místní pobočku VZP, ale jsem v pracovní neschopnosti (a bez vycházek), tak to zkouším touto cestou.

Zatím to mám vyplněno takto: http://www.de­ter.cz/tmp/os­vc_0_2011.jpg (klikněte na scrollovací tlačítko, ať se vám odkaz otevře v novém okně). Vidí tam někdo znalý nějaké nesrovnalosti s mou popsanou situací (tedy že mi platí živnosťák od února 2011, nic jsem na něj nevydělal a po celou dobu jsem byl zaměstnancem)?

Odpovědi
Jambalaya

Ano, přehled VZP je správně