Rokio

Preferují koně nošení podkov, nebo raději chodí na boso?

Jaký myslíte, že mají koně názor na nošení podkov?

Nejlepší odpověď
marci1

Zeptat se jich nemůžeme, tedy můžeme, ale neodpoví nám. Možná by byli šťastnější a volnější, ale … je tu to ale. 🙂
https://www.ro­zumimekonim.cz/de­set-nevyhod-podkov/

Další odpovědi
Kepler

Mít koňskou hlavu, tak bych si myslel, že na prérii je to bez podkov lepší. Na tvrdé dlažbě bych zase ocenil podkovy. Bohužel přezouvat se by bylo trošku komplikované.

TiaMa

Mustangy někde v divokých prériích by za podkovy asi rády nebyly. Ale ty přicházející do střetu s civilizací a betonem a štěrkem a podobně si imho zas tak nestěžují. Konec konců stávalo se, že povoz nemohl pokračovat v cestě když nechtěl riskovat zkryplení koně, když některý podkovu ztratil.

zjentek

Koně za nás často odvádějí těžkou práci, k tomuto účelu je zneužíváme nejvíce. A ty bys určitě také nerad chodil do práce bos za předpokladu, že bys byl zároveň nucen v ní pracovat.