Katrous

předposlední planeta je jaká?

jak se nazývá???????

Nejlepší odpověď
annas

Předposlední planetou Sluneční soustavy je modrá planeta Neptun. Neptun je typickým představitelem planety zvané plynný obr. Je nejmenší z plynných planet a tvoří ji také vodík a helium. Atmosféra má zelenomodrou barvu, v horních vrstvách převládá vodík a helium

Zdroj: http://www.ves­mir.info/neptun/nep­tun.htm

Další odpovědi
Miroslavst

To záleží na tom, jestli je poslední pluto uznáno jako planetou. jinak totiž bylo jako planeta zrušena.
Takže merkur, venuše, země, mars, jupiter, saturn, uran, neptun, pluto
Takže pokud je pluto zrušeno, je předposlední planetou sl. soustavy uran

panenka

Předposlední planetou Sluneční soustavy je modrá planeta Neptun

annas

Ohledně Pluta a ostatních jemu podobných těles se rozpoutala nevídaná debata, která se dostala až na pořad jednání Mezinárodní astronomické unie. Výsledek všichni dobře známe – Pluto přestalo být nadále planetou a bylo přeřazeno mezi nově zavedené, tzv. trpasličí planety.