Human

Prečo nie sú vidno na fotkách Pluta z New Horizons hviezdy?

Prečo nie sú vidno na fotkách Pluta z New Horizons hviezdy? A to aj pri iných vesmírnych fotkách, napr. Mesiac Zeme.

Nejlepší odpověď
gecco

Protože ´velké´ objekty v popředí přezáří vzdálené hvězdy v pozadí…
😉

Další odpovědi
arygnoc

sonda nie je vybavená foťákom z mobilu.

technické snímanie vybavenie sondy:
"Vysokorozlišující kamera LORRI (Long Range Reconnaissance Imager) slouží k pořízení detailních snímků povrchu a ke studiu geologických vlastností Pluta, Charonu a případných dalších těles;
Kamerový systém Ralph je určen k dokumentaci topografických prvků a spektrálních charakteristik povrchů a atmosfér navštívených objektů ve středním rozlišení a sestává z:

multispektrální zobrazovací kamery ve viditelném pásmu MVIC (Multispectral Visible Imaging Camera), která je tvořena:
třemi panchromatickými (černobílými) detektory;
čtyřmi barevnými detektory;
infračerveného mapujícího spektrometru LEISA (Linear Etalon Imaging Spectral Array);

Ultrafialový zobrazovací spektrometr ALICE;"

zdroj: http://mek.kos­mo.cz/sondy/u­sa/nh/index.htm

základné fyzikálne znalosti z optiky hovoria niečo o „oslepení“ prístrojov pri snímaní svetlejšieho zdroja.
je to spôsobené najmä expozičnými časmi, kedy čas dostatočný na nasnímanie silne osvetleného/svi­etiaceho (teda svetlého) objektu nie je dostatočný na nasnímanie menej svetlých objektov.
proste expozícia bola krátka na to, aby (slabé) hviezdy prístroje zachytili.

😉

zelí

Sice trochu OT, ale je to zajímavé.
http://www.zi­ve.cz/clanky/new-horizons-pozemsky-hardware-letici-kolem-pluta/sc-3-a-179046/default.aspx

lexx

taky by mě zajímalo jak to nasnímkovali ve viditelném oboru spektra když zdroj osvětlení není po ruce a Slunce redukováno na pouhou vzdálenou hvězdu, nějaká počítačová finta to musí být