Ňuňátko

Přečetli jste Bibli celou ?

Většina lidí , který znám Bibli nikdy nedokázali přečís ale mě to čtení celkem bavilo.
Nejsem nějak ujetá na Ježíše Krista atd … ale zajímám se o dějiny a lidsvo.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Jo četla jsem ji jako komix, obrázek a bubliny:-)) Bylo to nutné k matuře.

Tu normální bibli jsem odložila asi po deseti stranách, pač to bylo napsano tak nezáživně, že jsem nevěděla co vlastně čtu:-(((

Další odpovědi
dědapetr

Ano,starý i nový zákon.

zjentek

jednou, když jsem byl v rauši, jsem si pustil bibli jako mluvený slovo .. no comment ;q

anonym

No samó,bibli kralickou (ve staročeštině) 1× prosím a to asi za 2 roky prosím – nový zákon (ekumenický překlad) tvz. „gedeonku“ asi 5× prosím – to byl jen základ prosím,který mi jistě má co říct až do konce dnů a na který navazovalo veškeré poznání zbytku světa a rozvíjení osobního intelektu bez zavádějící pomoci rodičů prosím.
Doplňuji:
ZZZ – ten komix znám též.

quentos

Ne, dokonce jsem ji nečetl vůbec, a to ani přes to, že jsem ji měl párkrát v ruce. Vědomí, že se dočtu bláboly o trestajícím Bohu, mě vždy odradily, navíc církev navždy zpochybnila svou věrohodnost vydáváním odpustků. To asi nebude moc spravedlivej bůh, když se dá jeho přízeň koupit penězi.

gecco

Nový zákon jednou, kdysi dávno…
Starý asi dvakrát nebo třikrát – ale taky to nebylo v posledních 30 letech.
😉

briketka10

ne, nijak zvlášť mě čtení Bible nezajímalo..

Pepa25

Ano, pokud se počítá i tzv. jugoslávská dětská bible (na rozdíl od některých současných dětských vydání obsahuje většinu příběhů). Ekumenický překlad celý systematicky ne, jen některé knihy.

nnn1

Snažím se jí číst každý den (teprve asi 2 roky), jak jsme v ní vybízeni např. v Žalmu 1:1,2. Také o tom, co si přečtu se snažím přemýšlet – jak je v ní též napsáno, vždyť to není kniha, kterou by šlo bez přemýšlení (rozjímání) úspěšně číst.

anonym

Dobře ty Ňuňátková,protože když nepobereš text na 100%,tak si zbytek otiskneš do podvědomí,které si to vytáhne samo,když bude potřeba,je to vůči dnešní době jakési "psychologické"sy­nonymum.

anonym

„ryzí základ“