Přeběhnout, nebo přejít silnici?

Jsem přesvědčen, že bezpečnější je pomalý přesun, případně s občasným zrychlením podle situace – avšak v klidu udržovat povědomí o celkové situaci. Nikdy nepřebíhám a neztrácím ostatní účastníky z dohledu. Nevidím, nejdu. Bavím se hlavně o neoznačených úsecích, přejití po vystoupení z dopravního prostředku a všechny ty situace, kde se často umírá a mrzačí. Schovávám se za stojící auta a pokukuji, kam dál – držím se u betonových sloupků a dalších bariér. Když to jde, vyhýbám se volným úsekům. I lampa lepší než nic.

Odpovědi
Emefej

Přejít (případně zrychlovat)

Přejít – kolmo, rychle, s přehledem. Přebíhání, vzhledem ke stavu povrchu řady našich silnic a ke stylu jízdy některých řidičů, považuji za sebevraždu.

elkon

Jiný způsob

Je hloupost schovávat se za překážky. Nejhorší pro řidiče je, když takového joudu vidí na poslední chvíli. Přecházet vždy na místě k tomu určeném, nebo přehledném, hlavně co nejrychleji a tak aby mohl řidič podle potřeby reagovat.

Dochy

Jiný způsob

Vstoupit v klidu, předvídatelně a po zvážení situace. Dál dle situace, pokud chci a situace to umožňuje, lze i přeběhnout (auta stojí, nebo vím jistě že žádná nejedou)

paul1

Přejít (případně zrychlovat)

Důležité je před přecházením se několikrát pořádně rozhlédnout, je to kvůli jednomu místu v oku, nevím jak se mu přesně říká – možná slepá skvrna. Při špatném rozhlédnutí – bez pohybu hlavy na strany se do tohoto místa klidně vejde i autobus.

Mc Merkurion

… škoda, že to nečte Rokio …

Kepler

Třeba čte a zítra to bude chtít sám vyzkoušet. Podle svého slibu by se tady měl co nevidět znovu objevit.