Miroslavst

Pravoúhlý trojúhelník

Pánové a dámy, mám pro vás jednu otázku na přemýšlení. Existuje pravoúhlý trojúhelník, jenž by měl dvě strany pravé?
Nezbláznil jsem se, je to pravda. jen mohu říct, že existuje.
Zapojte své mozkové závity do plných obrátek a přemýšlejte.
Děkuji.

Doplněna:
Takže znovu. Trojúhelník má tři úhly. Jeden úhel měří 90° což je pravý úhel, druhý úhel měří taktéž 90° a třetí úhel taky něco měří.
Spodní strana trojúhelníka není nula, ale něco měří. Oba pravé úhly jsou od sebe vzdáleny na nějakou vzálenost.
Doplňuji:
Do diskuze dávám odpověď. viděli jste někdo někdy globus? Jestli ne, tak se na něj podívejte.

Nejlepší odpověď
JayDee446

Je to hloupost. Součet úhlů v každém trojúhelníku je 180°. Z toho vyplývá, že by třetí úhel musel být 0°, což je nemožné. Kdyby otázka nebyla doplněna, řešením by bylo nakreslení trojúhelníku na papír tak, aby byly dvě strany na pravé straně a jedna na levé. Jiné řešení není možné už jen proto, že v geometrii neexistuje „pravá strana“. Maximálně pravý úhel, nebo dvě strany k sobě kolmé.

Další odpovědi
HOMER

Miroslavst co blbneš?Totožná otázka už tu je a nikdo takový trojúhelník nikdy neviděl!Proč nám už konečně neprozradíš o jaký geometrický útvar se jedná?
Je jasné,že určitě ne o trojúhelník,jak jej známe.
…Napadá mě nanejvýš čtverec,jehož jedna strana je o něco kratší než ostatní tři a proto nemá 4 úhly ale jen tři…

Chceš říct že půlkruh = trojúhelník?
Takže asi taky souhlasíš,když řeknu že tužka má tvar trojúhelníku?

FOG

Tak to me uz napada jen „Bermudsky trojuhelnik“.
Nebo myslite ty posledni mapy u severniho ,ci jizniho polu,ktere „asi“ maji oznaceni v pravem uhlu na mape a sbihaji se pak do „polu“,tedy teoreticky tvori trojuhelnik? Jinak se dam poddat.

mosoj

Tak pánové. Kde vidíte na rovníku pravý úhel mezi poledníkem a rovníkem. Vždy se jedná
o rovnoramenný trojúhelník a ne o pravouhlý.

Dnes jsem zde dával otázku jak je to s vodorovnou přímkou. Ano je to ve skutečnosti křivka ( to platí i pro poledník), ale to nemění nic na definici trojúhelníku.

Jediná rovná přímka v našem reálném světě je
kolmice vyznačená olovnicí. Tato olovnice míří vždy do středu země a je rovná !!!!!

Miroslavst

Homere: půlkruh ne, ale jen dva vedle sebe ležící poledníky. Takže nějaká část kruhu ano. Nahoře se poledníky setkají, takže spolu s rovníkem je to trojúhelník a ty poledníky k rovníku svírají každý úhel 90°.

Miroslavst

Takže rovník je základna. Jeden poledník je pod úhlem 90° a druhý poledník vedle něj je rovněž pod úhlem 90°. Oba poledníky se sbíhají na severu. Co vidíte? Je to trojúhelník a oba úhly jsou 90°a ten třetí má taky nějaké stupně, ale nula to rozhodně není.

JayDee446

Je mi líto, ale trojúhelník je dvourozměrný obrazec. Kdybych si globus vyfotil, měl bych sice fotku s trojúhelníkem, ale 90°bych se na něm nedohledal. To, co popisujete je polovina kulové výseče a to se nedá s dvourozměrnou geometrií nijak slučovat.

Miroslavst

A tvrdím někde, že je to v dvojrozměrné geometrii?
Tvrdím jen pravoúhlý tojúhelník a dva úhly 90°.

GangstaHelper

Tak to pak není trojúhelník. Prostě nemůžete si dávat pravidla, aby vám to sedělo …

JayDee446

Slučujete neslučitelné. Trojúhelník s třetím rozmerem neexistuje, není to trojúhelník. Nabývá to stejného smyslu jako „Proč troubí pytlík od svačiny? Protože je to autobus!“

JayDee446

Nereaguji na vaši odpověď, ale na původní otázku, samozřejmě.

HOMER

Ano,pokud bychom připustili že trojúhelník se může skládat z jedné rovné a dvou zahnutých stran,tak je to možné.Jinak,to že je trojúhelník dvourozměrný jsi říkat nikdy nemusel,to je samo sebou.
Tvůj trojúhelník je pouze zrakový klam.

Miroslavst

No tak já se dohadovat nebudu. Ale když se na to podívám, vidím trojúhelník. ale to je jedno.

HOMER

Dobře,beru zpět,není pravda že ho nikdo neviděl.Jen musíš uznat že opravdu neexistuje,jak jsem už napsal,je to jen zrakový klam.