Miroslavst

Pravoúhlý trojúhelník-existuje?

Pánové a dámy, mám pro vás jednu otázku na přemýšlení. Existuje pravoúhlý trojúhelník, jenž by měl dvě strany pravé?
Nezbláznil jsem se, je to pravda. jen mohu říct, že existuje.
Zapojte své mozkové závity do plných obrátek a přemýšlejte.
Děkuji.
Doplňuji:
Takže znovu. Trojúhelník má tři úhly. Jeden úhel měří 90° což je pravý úhel, druhý úhel měří taktéž 90° a třetí úhel taky něco měří.
Spodní strana trojúhelníka není nula, ale něco měří. Oba pravé úhly jsou od sebe vzdáleny na nějakou vzálenost.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

V pravoúhlém trojúhelníku jsou snad pravé úhly, a ne strany.

Takový trojúhelník existuje. Má dvě totožné strany a třetí strana měří přesně 0mm. Dvě strany tedy leží na sobě a vidíme jen úsečku.

Tak už na nás tu odpověď vyklopte, ať se mohu zasmát :P (třeba do diskuze).

Další odpovědi
hambac

To je pěkná kocourkovština mluvit o pravé straně pravoúhlého trojúhelníku.

Samozřejmě pokud zamíříme do některé z neeuklidovských geometriíí, pak si můžeme vyrobit i trojúhelník se třemi pravými úhly.

HOMER

To je přece blbost,součet vnitřních úhlů trojúhelníku je 180°.
..To znamená,že třetí úhel měří 0°,ne?

Saurus

Hochu takový trojúhelník neexistuje. Opravdu ne. Zkus si to nakreslit jak to popisuješ. Spodní stranu nakresli v délce několik mm nebo cm, jak chceš. A pak dokresli další dvě strany tak, aby byly obě v pravém úhlu k té spodní. K tomu, aby ti z tohoto vznikl trojúhelník, musí se obě tyto strany někde střetnout. Pokud máš poctivých 90°, můžeš tyto dvě čáry kreslit jak dlouhé chceš třeba donekonečna, nikdy se nestřetnou. Tudíž ti nikdy nevznikne trojúhleník se dvěma pravými úhly 😛

Miroslavst

Pro netrpělivé zvědavce: Nebojte v diskuzi to řeknu. Abyste nemuseli furt hledat a čekat, napíšu to tam po deváté hodině (21:00).
Jen napovím, že stoprocentně jste jej každý viděl. Sice byl tak trošku (víc neřeknu), ale viděli jste ho. a pá oba úhly pravé.