Jan Kunčar

Může hlídka PČR kontrolovat přítomnost alkoholu v dechu osoby, která sedí za volantem, ale auto i motor jsou v klidu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Může, ale JUDr. Tomáš Beran (nebo jiný advokát specializující se na obranu řidičů) vám bude tvrdit, že vás z případné pokuty vyseká, protože zákona zakazuje „řídit pod vlivem alkoholu nebo návykových látek“ a pokud sedíte na místě řidiče (a to i v nastartovaném autě) a auto se nehýbe, tak neřídíte.
Tak si vyberte 😉 Osobně bych to nezkoušel …

Další odpovědi
Drap

Ano, může. Lze předpokládat, že řidič dříve či později bude chtít odjet, Podezření satačí. Pokud se ti to nelíbí, můžeš se hájit před soudem.

hapiky

Myslím, že je důležité, co hlídce řekneš. Pokud budeš tvrdit, že jsi neřídil ani řídit nehodláš, neměl bys mít ani povinnost podstoupit dechovou zkoušku.

Justin1

Myslím, že pokud policisté mají na toho člověka nějaké podezření, mohou ho zkontrolovat, ale nemohou ho za alkohol za volantem potrestat, dokud ho neuvidí řídit. Pokud u něj zjistí alkohol, řeknou mu, že nesmí řídit, potom se mohou schovat třeba někam za roh, nějakou chvíli počkají, a když uvidí, že řídí, zastaví ho.

cukrar

Ano, může, proč by nemohla.
Dělá to velmi často.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.