Právo šaría vybízí k domácímu násilí na ženách, pokud má manžel podezření na neposlušnost, neloajálnost, rebélii?

Jak je konkrétně vymezeno domácí násilí? Co je a co není povoleno?

Odpovědi
Kepler

Ano. Je to ale právo náboženské, nikoliv sekulární. Právo šaría vybízí k domácímu násilí na ženách, pokud má manžel podezření na neposlušnost, neloajálnost, rebélii či špatné chování své manželky (wiki). Jestli je to právo nějak vymezeno nevím, ale asi ne. Cizoložnice múže být klidně ukamenována k smrti.