Právě byl papež zvolen! Jakého favorita tipujete, než bude oficiálně oznámen?

Komentátoři spekulují, že by jím mohl být Ital Angelo Scola, nebo třeba Brazilec Odilo Scherer, který by byl prvním papežem neevropského původu od doby, kdy pontifikát před téměř 1300 lety zastával Syřan Řehoř III., napsala agentura AP.
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/295973-ve-vatikanu-se-rozeznely-zvony-byl-zvolen-novy-papez.html

Nejlepší odpověď
Braník

tipoval jsem brazilce,ale někdo mi to smazal
Doplňuji:
jinak jsem ateista,ale geograficky jsem byl nejblíže,VIVAT

Další odpovědi
Led_

http://www.va­tican.va/phome_en­.htm
Francesco
Doplňuji:
Koniec stávok

anonym

Favorit (italsky favorito, francouzsky favori, z latinského favor, přízeň) je označení pro oblíbence, miláčka, chráněnece, osobu zahrnovanou přízní.[1] V historickém kontextu je slovo favorit označení pro oblíbence a důvěrného společníka panovníka či jiné významné osobnosti, která favoritovi prokazuje mimořádnou přízeň
Doplňuji:
Jinak můj favorit je žokej Váňa!

dudu

S velkou pravděpodobností byl papežem zvolen Ital Angelo Scola.

Bedy

Asi ten Ital, uvidíme.
Doplňuji:
Tak Argentinec.. A ještě jezuita… No mě to může být ve finále jedno, nejsem křesťan. každopádně mu držím palce, protože má, co dělat (ty všelijaké skandály, apod.).

Bičiště

nejlepší favorit je jízdní kolo Favorit

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-myslite-kdo-se-stane-novym-papezem

annas

Zajímavé, že moje upozornění na chybnou formulaci otázky zmizelo.

Jakého papeže – odpověď – malého, velkého, mladého, staršího atd.
Které papeže – jméno.

Že by si tazatel uvědomil chybu a přesvědčil adminy, že má pravdu?

Několik otázek i odpovědí v odkazu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-otazkou-se-dozvidaji-informace

anonym

… juuu ! nebylo to opisovani ??!! :p

Led_

  • iv-

vy neviete, že pri opisovaní sa musia spraviť zmeny voči originálu…
Vy ste nikdy nepísala pisomku zo susedovho papiera?

Led_

Je to iná formulácia…
tá stará otázka mala čas budúci – pred voľbou
táto otázka – čas príromný – po voľbe, pred zverejnením
Tak… :)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Právě se dovídáme, že starodávné požehnání spojené s odpustky platí tentokrát i přes TV a přímé sledování přes „moderní komunikační prostředky“ ( tedy zřejmě i internet a sítě GSM).

anonym

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/295973-novy-papez-je-z-argentiny-prijal-jmeno-frantisek.html
Bílý kouř nad Sixtinskou kaplí se objevil v 19,07 hod.
Zajímavý poznatek – při volbě předchozího papeže skončil na 2. místě, hned za Benediktem XVI. a jako František je první v historii, tudíž bude František I.

anonym

ad Braník, jakýsi škodič skryl ze zášti celou otázku. Proto byla vložena opětovaně. Než by ji admin, jako neoprávněně nahlášenou vrátil, přestala by být zřejmě aktuální, s čímž také nejspíše mazal kalkuloval.

anonym

A jaký stoupal kouř? Prý kdyby růžový, tak to by značilo, že nový papež je gay. :))
V každém případě je mi to tak nějak jedno, můj šéf to nebude.

anonym

:))

Led_

Teraz oznámili meno pápeža – konec sázek
http://www.va­tican.va/phome_en­.htm
Francesco

anonym

I dle komentátorů velké překvapení, zvolen argentinský kardinál (přijal jméno František), tedy 2. mimoevropský v historii, čímž dle prognóz po staletích převážily trendy globalizace.
Církevní analytici mu přičítají přídomek „člověk naděje“.

Led_

Takže nevyhral nikto z tipujúcich, aspoň tu…

Led_

na tejto adrese je priamy prenos z vaticánu

anonym

Na ČT24 také, ale v češtině! Právě sleduji, včetně zasvěcených komentářů a velké slávy křesťanského světa.

Led_

Ale ja ako zvedavá to radšej vidím v originále, priamo zo zdroja.
Ináč tá stránka sama o sebe je zaujímavá aj pre ateistov.