Nick42364

Pracovní úraz a bolestné?

Dobrý den jak je to v případě že se mi stal začátkem tohoto roku pracovní úraz byly mi vypočítány trvalé následky a bolestné body ale jeden známý mi říkal že je to prý málo. Krácení ze strany pojišťovny neproběhlo. Kdo by měl tedy provést ten korektní a správný výpočet? Dělá to advokát nebo si musím najít soudního znalce, jiného lékaře nebo kdo? Je to celkem vážný úraz a prý tam může být o dost více peněz.

Odpovědi
Neugebauer

Váš dotaz je trochu zmatečný. Předpokládám, že se vám pletou některé pojmy a z toho pramení problém, který je důvodem k vašemu dotazu.

Stal-li se vám začátkem letošního roku úraz, který byl uznán za úraz pracovní, nemůžete mít vystaven posudek pro poskytnutí náhrady ztíženého společenského uplatnění (trvalé následky). Předpokládám, že vám byl vystaven posudek pro poskytnutí náhrady za bolest (jedná se o dvě zcela rozdílná plnění). Lékař vám počtem bodů stanovil výši této náhrady. Za každý bod se v současné době vyplácí částka 393,06 Kč.

Stanovení počtu bodů provádí váš ošetřující lékař. Pojišťovna není oprávněna něco krátit. To může pouze váš zaměstnavatel, případně soud, a to v souladu se zákoníkem práce.

Nevím, jaké má váš známý znalosti (Je lékař?) a jak se v této problematice orientuje (Zná váš chorobopis? Dokáže pracovat s nařízením vlády č. 276/2015 Sb.). Takže k tomuto problému se nelze vyjádřit. Obávám se však, že si spletl bolestné a trvalé následky.

Emefej

Vyhláška č. 277/2015 Sb.

Neugebauer

Re: Emefej

Nevím, z čeho usuzujete, že tazatel je příslušníkem bezpečnostního sboru. Domnívám se, že se jedná o zaměstnance, tedy uplatní se nařízení vlády č. 276/2015 Sb., ve znění pozdějších předpisů.