eiskaffee365

Výplatní páska neobsahuje hodinovou mzdu. Lze ji z ní vyčíst?

Dobrý den, nastoupil jsem do nové firmy jako zaměstnanec na pracovní smlouvu a potřeboval bych vysvětlit jak mi počítají měsíční mzdu, nebo ještě lépe – potřeboval bych zjistit jaká je přesně moje hodinová sazba abych si mohl spočítat „na haléře“ přesně kolik si vydělám daný měsíc (kolik mi přijde na účet), případně bych si také rád spočítal o jakou výši ZÁKLADNÍ MZDY si mám říct aby moje výpata byla v takové či jiné výši.

Doposud jsem pracoval jako OSVČ, kde jsem měl příkazní smlouvu s hodinovou sazbou dle které jsem si mohl „na haléře“ přesně vypočítat svůj měsíční plat za danou činnost, ale v této nové práci je to pro mě nějaké divné.

V příloze je přiložená část z mé výplatní pasky jestli z toho někdo může něco vyčíst. Divné je, že i když zkopíruju hodnotu mojí hrubé mzdy z výplatní pásky a vložím do online kalkulátoru čisté mzdy tak mi to nevypočítá přesně čistou mzdu (tj. výplatu) …

Část mojí výplatní pasky je zde: https://i.ibb­.co/mHTGVG0/tes­t001.png

Nejlepší odpověď
Dochy

Blbě se ptáš na hodinovou mzdu, když sis sjednal měsíční. Hodinová Ti pak vyjde každý měsíc jinak. Tento měsíc je to cca 244kč/hod ale bude se to hýbat.

Další odpovědi
Pepa25

Vidím dvě otázky:

  1. hodinová mzda: ve výplatnici je uvedena celková měsíční hrubá mzda a odpracované hodiny. Pokud nutně potřebujete vědět měsíční mzdu, tak si to vydělte …
  2. výše čisté mzdy: z uvedené hrubé mzdy celkem je správně vypočteno sociální, zdravotní a záloha na daň. Čistá mzda mi vychází o 1663 nižší než částka k výplatě – jako vysvtělení mi napadají jedině nějaké nezdaňované náhrady. Proč částka „Výplata“ neodpovídá „Celkem hrubá mzda“ mínus pojištění a daň vám odpoví mzdová účetní

Emefej

Máš sjednanou měsíční mzdu. Počítat hodinovou nedává smysl, protože ta je každý měsíc jiná.

elkon

Zeptej se mzdové účetní (účetního). Některé údaje jsou i v pracovní smlouvě. Jinak je běžné, že každý nastupující do práce, si podmínky vyjedná předem.

JežíšKristus

Online kalkulačka nedokáže brát v potaz osobní ohodnocení a pracuje zpravidla pouze se standardní pracovní dobou (40 hod/týden). Záleží, zda máte placené přesčasy, zda jste pobíral nějaké dávky apod.
Jinak ale:
45 713 Kč / 176.5 hodin = 259 Kč hrubého na hodinu (včetně prémií)
37 796 Kč / 176.5 hodin = 214 Kč čistého na hodinu

led

Výplatná páska môže vychádzať z hodinovej, alebo, mesačnej mzdy, (mala by tam byť napísaná).
Pokiaľ chcete vypočítať čistú hodinovú mzdu, od uvedenej hrubej mzdy odrátajte všetky pohyblivé položky (to znamená príplatky a zrážky) a výsledok vydeľte počtom odpracovaných ho­dín.