andys10

Pracovní hodiny

v práci přes zimu nejsou kšefty..naše řrditelka nás nechává doma s tím že -v létě si to naděláte…ale už nám chybí přes 180h což je jeden pracovní měsíc..dovoluje toto zákoník práce..myslím si že určitě ne,ale jiná možnost nám nebyla nabídnuta takže v létě budem makat jak ...... mohu si na ní někde stěžovat?nebo co s tím mám dělat,poradíte něk­do?

Nejlepší odpověď
Hykam

Nevím jestli toto dovoluje zákoník práce, ale mám dojem, že něco podobného bylo v návrhu. Chápu, že z pohledu zaměstnance se to zdá jako nespravedlnost, ale zkuste se na to podívat z druhé strany. V zimě nejsou kšefty, co udělá člověk který musí platit nejenom platy svým zaměstnancům? Před zimou začne propouštět a na jaře zase nabírat. Vy budete mít problémy, běhat po úřadech. Nebo se zachová slušně, celou zimu za vás platí soc. a zdrav. pojištění, předpokládám, že i vám dá nějakou mzdu. Na druhou stranu zase doufá, že i vy ji zase v létě vyhovíte a budete dělat přesčasy (musí vydělat peníze na zimu)

Další odpovědi
Hlada

Hykam situaci vystihl přesně. Uvědomte si, že máme hospodářskou krizi, na kterou není zákoník práce stavěný. Myslím, že se ředitelka chová v této situaci rozumně a že stížnost není na místě, pokud nedostatek práce není její vinou.

iceT

Maminka mého přítele má podobnou zkušenost,pracovala u jedné snad soukromé firmy,kde v létě byla celý den,většinou těch 15 hodin v práci,na zimu je propustila,ať jdou lidi třeba na pracák a od jara je brala zase zpátky.Faktem je,že ne každý to pracovní tempo vydržel a většina po pár měsících odešla za štěstím jinam.
Jiný můj známý zase celou zimu dával zaměstnacům plat v plné výši,protože si chtěl své zaměstnance udržet a kde by pak na sezonu narychlo sháněl spolehlivé lidi?

Marunka2

Hykam má pravdu, ale plně vás chápu. V létě má každý své práce dost a navíc počasí (obvykle) nemotivuje veškerý čas strávit někde zavřený ☹.

andys10

tak bych v tom případě chtěla pak poradit jak si za pouhé 2–3 měsíce odělaám 180h,to přeci není možné musela bych být v práci od rána do večera,což nejde jak z hlediska osobního,tak z hlediska fyzického…