annas

Pozor, žena za volantem! Kdo je podle vás lepší řidič? Žena, nebo muž? Nebo na pohlaví nezáleží?

1. Má pravdu pojišťovna, když její statistika uvádí, že muži jsou pohromou silnic, zatímco ženy jezdí bezpečněji?

2. Domníváte se, že

  1. varování od Kooperativy donutí řidiče se zamyslet nad svou jízdou?

„Ať se z Vás nestanou nebeští jezdci.
Chcete-li všechno stihnout, zpomalte.
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.
Myšky jsou pro kočku.
I král silnic může na D1 dostat mat.“

Zdroj: https://citaty­.net/blog/tref­ne-hlasky-o-rizeni/

b)Jsou Murphyho postřehy pravdivé?

„Když spěcháš, na semaforu svítí červená.
Protijedoucí auto potkáš vždy v nepřehledné zatáčce.
Kdykoli žena potřebujete zastavit u dopravních světel, aby si upravil make-up, bude všude svítit zelená.“

https://citaty­zezivota.mistec­ko.cz/rubriky/mur­phyho-zakony/doprava

3.Je to často tak, že

„Automobil změnil u spousty lidí způsob života a u spousty způsob umírání?“ – Oldřich Fišer
http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

--
Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/chevro­let-spark-koupit-cena-moskva-1736189/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nezáleží na pohlaví – podle mě. Znám ženský, které řídí tak, až se mi ježí chlupy, kam se hrabou pražští taxikáři! Normálně jsou to takové „ovečky“, ale sotva vlezou za volant (a klidně i nějakého prdítka – nákupní tašky na 4 kolečkách), stanou se z nich doslova DRAČICE!!! ;) :D :D

Povídám – „Hele, kdyby ti tam zprava něco najelo, tak jsme na kaši!“ načež mě ucpe hubu odpovědí „Snad se nebojíš?“ (Bojím, ale stydím se to přiznat!) ;) :)
Nejen chlapi jezdí hazardérsky!

Co se týká statistiky – pokud k ní nejsou přidána kritéria, tak NEMÁ smysl k ní přihlížet – to platí obecně. Každý dokáže vytvořit „statistiku“, která „dokáže“ jeho tvrzení! Třeba vládní instituce v tom mají VELKOU praxi, když obhajují své jednání! ;) :D :D

Osobně jsem si všiml, že ženy vykazují větší nerozhodnost v křižovatkách (někdy až k podělání velkou, než se rozhodne do ní vjet, tak se za ní vytvoří kolona, i když by x-krát bezpečně mohla projet, pořád čeká na „lepší podmínky“) – ovšem zdatně jim v tom konkurují muži „čepičáři“ – bekovka naražená do čela, na tacháči 30, v očích SMRT!

Telefonisti a telefonistky s manuálním řazením jsou taky „na levačku“. U žen se k tomu přidávají „selfkosmetičky“ (zpětné zrcátko jim slouží k podpoře řasenky/rtěnky aj.), zajímavé je, že pokud jsou v autě haranti, tak ženy obvykle jezdí dobře. (Divné, že? ;) :D :D)

Souhlasím s Keplerem, že dobrý řidič se jednak věnuje řízení, druhak musí „myslet dopředu“, ovšem s tím pomalým spěchem ne zcela souhlasím. Ono se dá i jezdit rychle, aniž by to nějak dramaticky zvýšilo rizikovost (při splnění předchozích 2 podmínek).

Jediná vyjímka z toho jsou ti, kteří chtějí jet rychle a ZÁROVEŇ „šetřit benzín“! Což logicky dost dobře nejde a pokud se o to někdo snaží, OBVYKLE to vyústí v parádní prasárnu/průšvih [zběsilé brždění hlava nehlava nebo rovnou crash]!! :(

Tohle obvykle dělají prozměnu chlapi – ne a NE a NEPODŘADÍM, abych měl v zásobě dostatek síly k případnému manévru, protože by mi vyletěly otáčky a stoupla spotřeba o 1l benzínu za 2 roky! Především řidiči s plechovkami o menším výkonu, než 100kW jsou v tomhle EXPERTI! Platí nepřímá úměra – čím menší výkon motoru (a spotřeba), tím větší „šetřílek-brzdič“! :(

A to, že se a světlech rozjíždí jako když mají „kabel v zatáčce“ (přeci musí šetřit nejen benzín, ale i svůj DRAHOCENNÝ vůz s pořizovací cenou menší, než čtvrt mega OMG!!) Především díky nim se tvoří kolony! Ženy prozměnu častěji „chrápou“ na semaforech, kolikrát jim trvá celé vteřiny, než zaregistrují zelenou (od čehopak je asi na semaforu ŽLUTÁ, to jim asi v autoškole neřekli!), rozjedou se teprve, až je někdo zezadu „protroubí“. BOHUŽEL to se pak prozměnu VELMI ČASTO LEKNOU a při snaze dohnat zmeškané jim chcípne motor! Grrrr! (chlapům se to pochpitelně stává také, ale ženám výrazně častěji!) :)

Nejnebezpečnější je ovšem skupina „nevyježdění muži (s mokrým razítkm na řidičáku) do 30 let se silným autem“, ti podle mne absolutně vedou!! :(

Závěr – obecně bych z vlastních zkušeností jako lepší řidiče vyhodnotil ženy (chlapi prozměnu umí lépe řídit – což je ROZDÍL!), ale jak říkám – je to individuální. :)

Další odpovědi
Kepler

Je pravda, že mužům koluje v žilách testosteron a jsou od přirození tak trochu hazardéři. Myslím ale, že dobrý řidič není ten, co umí mistrovsky kroutit volantem, ale ten kdo je zkušený, umí předvídat a spěchá pomaleji. V tom případě je úplně jedno, jestli to je muž nebo žena.

Drap

Vezmu to od zadu. Trojka je pravdou, nedá se na tom nic měnit. Automobil mění život všem ať už je to řidič, nebo ne. Murphyho pravidla platí všude, vždy a beze zbytku. Nevím zda varování Kooperativy opravdu pomůže, možná na chvíli ano. V žádném případě určitě neuškodí.
Ač je to k nevíře, tak tato statistika je pravdivá. I osobně mám podobné zkušenosti. Bezesporu ženy jezdí bezpečněji a méně riskují. Pozor, žena za volantem je spíš takovou zvyklostí mezi muži řidiči, ale neni se čeho obávat.

Edison

Annas, někde jsem tu dával link na rozsáhlou statiskitu nehodovosti a přestupkovosti. Bylo tam dělení i podle pohlaví. Ale pozor, přestupkovost a nehodovost nevypovídá zcela o tom, kdo je lepší řidič. Ono by totiž mohlo vyjít, že nejlepší řidič je ten, který nejezdí… Tak to ale není, že. To, že někdo nedělá přestupky, přesněji není přistižen neznamená, že je dobrým řidičem, žáno.

Kryšpín

Třetina řidičů je od mládí určená k řízení a super schopnostem, třetina se to naučí a zbytek jsou kopyta celý šoferský život.
Pokud řidič bere ohled na ostatní účastníky, tak je šoféřina velmi odpovědná činnost a pokud spolujezdci mají zájem v pořádku dojet, měli by se také podle toho chovat, nekvákat při předjíždění, v blízkosti křižovatek, přejezdů couvání a.p.
Daleko složitější než u strojvedoucího, který převážně kromě vyhýbek směr nemění a soustředí se na signalizace a ovládání panelu, kdežto u šoféra přichází nové, komplikované většinou měnící se situace, převážně celý život.

cukrar

Není to pravda, jen když potřebujete nějaký výsledek, výzkum Vám ho potvrdí.

marci1

S vtipem nad řidičskými vlohami žen a mužů se zamyslel známý básník, redaktor, moderátor a překladatel Ivo Šmoldas. Z rádia Impuls mimo jiné prohlásil:
„Muž řídí auto, žena řídí muže. Ví, kde nejlépe zaparkovat, kdy vyhodit blinkr, jak předjíždět, jak rychle jet. A přitom stačí sledovat, že špatně zaparkoval, blinkr vyhodil pozdě a jel příliš rychle.“ 🙂
https://trebic­sky.denik.cz/zpra­vy_region/kdo-ridi-lepe-statistika-nehod-fandi-zenam20081031.html

EKSOT123

Nevím, jak ty statistiky byla dělané, mužů za volantem bude o něco víc,a tím víc nehod. I když je fakt, že muži víc riskují, ale některý ženy se v tom taky vyžívají.
Když jsem po revoluci vzal čundrem Rakousy,překvapily mě ženy řídící traktory s velkým zapřaženým nářadím. V Rusku je to asi taky běžné. Dnes i u nás ženy řídí autobusy, dokonce i náklaďáky, což je povolání kaskadéra. Já osobně jsem špatný řidič, dřív jsem jezdil převážně na kole. S mým zrakem v noci za deště jsem vedle. Takže mě leckerá žena předčí.
Ty vtipné hlášky pojišť. jsou pěkné, třeba to pomůže.
>Naradovana žena pridze domu a chvali še: „Mam vodicky preukaz, ta pochodzime caly švet.“ Muž: „Myšliš toten, abo tamten druhy?“
>Maminka veze Pepíčka do školy. Když dojedou, zeptá se Pepíček mámy: „Mami, jak to, že jsme dnes nepotkali žádné hlupáky, vygumované mozky, ani žádné duté palice?“
„Víš Pepíčku, ti jezdí, jen když je za volantem tatínek.“

annas

Ad Edison,

já nic netvrdím, já se jen ptám. Protože to, že ženy jsou lepší řidičky, slyším pravidelně v rozhlase, TV, objevuje se v tisku atd.

Ani nevím, co do tatistiky pojišťovny zahrnují.

Nevadí, že s tím nesouhlasíte, jde přece o názor.