quentos

Pozice uvozovek v citaci před koncem věty

Jak říkal Milan – „je to tak padesát na padesát, že to platí“.

Budou ve výše uvedené větě koncové uvozovky před tečkou, nebo až za ní, jako je to zvykem u klasické přímé řeči?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se i na další varianty psaní uvozovek na:

P. S.
Quentosi, to ruchadlo dalo dalším odpovídajícím zabrat! Bratři Johann a Madeus Mozartové – opravdoví géniové ve všech oblastech! Panenčina odpověď…
Doplňuji:
Náhodou jsem otevřela Český slovník, v němž se uvádí: Někdy se přímá řeč místo uvozovkami uvádí pomlčkou. Není to způsob zřetelný ani vhodný, neboť pomlčka má jinou větnou platnost. Takže jde o přímou řeč, ale nesprávně napsanou. Tečka patří před uvozovky.

Zdroj: http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=162

Další odpovědi
mojitek

" budou pred teckou