JohnyG

Pozdrav u ťukání pivem:

Proč se při ťukání místo „na zdraví“ říkává „čau“, jaký to má původ/důvod?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Já jen doplním marci1 – v HOSPODĚ s přáteli se ťuká (je to středoevropská tradice, tedy nejen u nás, ale třeba i v Rajchu (typicky lze vidět na Oktoberfestu), ale BACHA!

Ťuká se kríglem nebo tuplákem, NIKOLIV sklenicí, jak často v knajpách vidíš. A to z dobrého důvodu, který dříve nebo později poznáš. ;) :D

Další odpovědi
marci1

Zřejmě si takto připíjejí kamarádi v hospodě. Zní jim to familierně. 🙂
S pivem se ve společnosti neťuká, protože plná pivní sklenice nezvoní. Takže když jsme pozváni na hostinu nebo společenské setkání, kde se bude pít pivo, pak toto pravidlo respektujeme. Při přípitku jen pozvedneme půllitr, popřejeme si „Na zdraví“, usmějeme se – a pak se rovnou napijeme.
https://www.ji­dloaradost.am­bi.cz/clanky/pri­pitek-tukani/