IIYAMAHA

Powerbanka v letadle, je povolená?

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli je možné mít v letadle powerbanku přesněji je to ,,MR WATTS 20000mAh,,
Předem díky za odpověď

Zajímavá 0 před 1469 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
Edison

Bez problému. Na palubu! Ne do zavazadla. Do zavazadla ŽÁDNÉ baterie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Arne1

Veškerá elektronika by měla být v příručním zavazadle

0 Nominace Nahlásit

Dochy

Na palubu (v příručním zavazadle) v pohodě, do odbaveného kufru ne. Někde jsem viděl omezení na kapacitu akumulátoru, ale teď se mi nedaří to dohledat (možná je to v předpisech jen některé společnosti) - určitě se tyhle malé powerbanky do limitu vejdou. Při bezpečnostní kontrole by to myslím mělo být zvlášť viditelně v bedýnce (vytáhnout z tašky/batohu)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Edison

Zvlášť chtěj složitější elektroniku, jako compy. Baterky ne. Do odbavenýho baterky nechtěj žádný. S limity jsem se při cestováni nesetkal. U toho odbavenýho si to vysvětluji snadným vzplanutím hlavně lithiovek. Na palubě to samozřejmě vzplát může taky, ale na palubě se s malými požáry dá vcelku bez problému něco velmi rychle udělat (třeba hodit z vokna). Ale v zavazadláku nad tím nemá nikdo kontrolu a hasit se to automaticky začně až když je to už větší.

před 1348 dny Odpovědět Nahlásit
Dochy

Když jsem to řešil asi před 3-4 lety (to powerbanky ješě nebyli tak rozšířené) bylo v podmínkách, že musí být vypínatelná. Mno na tu mou 10 000 mAh od Xiaomi chvíli dumali a když uviděli tlačítko tak je to zjevně přesvědčilo. (přestože baterka funguje automaticky a to tlačítko je tam víceméně na ozdobu... mno teda dokáže tu baterku donutit se vzbudit i bez odběru aby ukázala stav a pak zas usne...)

před 1348 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava