Avatar uživatele
IIYAMAHA

Powerbanka v letadle, je povolená?

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli je možné mít v letadle powerbanku přesněji je to ,,MR WATTS 20000mAh,,
Předem díky za odpověď

Zajímavá 0 před 2176 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Bez problému. Na palubu! Ne do zavazadla. Do zavazadla ŽÁDNÉ baterie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Veškerá elektronika by měla být v příručním zavazadle

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Na palubu (v příručním zavazadle) v pohodě, do odbaveného kufru ne. Někde jsem viděl omezení na kapacitu akumulátoru, ale teď se mi nedaří to dohledat (možná je to v předpisech jen některé společnosti) – určitě se tyhle malé powerbanky do limitu vejdou. Při bezpečnostní kontrole by to myslím mělo být zvlášť viditelně v bedýnce (vytáhnout z tašky/batohu)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Zvlášť chtěj složitější elektroniku, jako compy. Baterky ne. Do odbavenýho baterky nechtěj žádný. S limity jsem se při cestováni nesetkal. U toho odbavenýho si to vysvětluji snadným vzplanutím hlavně lithiovek. Na palubě to samozřejmě vzplát může taky, ale na palubě se s malými požáry dá vcelku bez problému něco velmi rychle udělat (třeba hodit z vokna). Ale v zavazadláku nad tím nemá nikdo kontrolu a hasit se to automaticky začně až když je to už větší.

před 2055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Když jsem to řešil asi před 3–4 lety (to powerbanky ješě nebyli tak rozšířené) bylo v podmínkách, že musí být vypínatelná. Mno na tu mou 10 000 mAh od Xiaomi chvíli dumali a když uviděli tlačítko tak je to zjevně přesvědčilo. (přestože baterka funguje automaticky a to tlačítko je tam víceméně na ozdobu… mno teda dokáže tu baterku donutit se vzbudit i bez odběru aby ukázala stav a pak zas usne…)

před 2054 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava