Barbora - 5

jak je to s elektronickými přístroji v letadle?

Letím do USA a jelikož jsem naposledy letěla před 6 lety a to už si nepamatuji, tak nevím jak je to s elektronickými přístroji na palubě letadla. Samozřejmě s sebou budu mít mobil, stačí když u něj zapnu režim letadlo a budu ho moci normálně používat? a stačí to stejné u notebooku? A jak je to s ebook čtečkami, mohu si ji vzít s sebou a používat ji, když vypnu wifi? Poslední věc je, jestli mohu mít s sebou powerbanku… má baterii Li-Ion a kapacitu 13000 mAh. Moc děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud se něco nezměnilo, pak mobil apod. můžeš používat, ale musí být v módu „letadlo“. V průběhu vzletu, přistání apod musí být držen v ruce, nebo být bezpečně uklizen (nesmí se povalovat na stolečku)
NTB můžeš používat během letu v režimu „letadlo“. Musí být bezpečně vypnutý během vzletu/přistání.
Pravidla se ale mohou trochu lišit (podle směru letu, společnosti, typu letadla, nálady kapitána 😉 Aktuální info dostanete od letušek před vzletem.

Samostatná náhradní baterie nesmí být v příručním zavazadle. Powerbank mi pustili, ale prohlíželi jí ze všech stran. Myslím, že když na ní našly zapínací tlačítko, které u mého typu nemá stejně žádnou podstatnou funkci, byli spokojeni…
Já ale letěl jen do UK.

Jo a kolega po zkušenostech doporučoval abysme si s sebu na letiště vzali někoho dalšího, kdo bude moci příp odvézt věci které nepustí na palubu.

Další odpovědi
led

Pozrite si stránku konkrétnej leteckej spoločnosti, ktorou poletíte. Aj medzi spoločnosťami sú v pravidlách pre cestujúcich rozdiely.
Niektoré lietadlá majú palubnú napäťovú sieť na pripojenie elektroniky. Pri používaní elektroniky postupujte podľa pokynov leteckého personálu, oznamov na obrazovkách, pre cestujúcich na internete, hlavne, ak žiadajú vypnúť zariadenie, vypnite ho a nie, ako sa mnohokrát stáva len zakryjete obrazovku, toto len sťažuje prácu palubného personálu.

Dodatok
JájsemRaibek, používanie elektroniky cestujúcimi na palube lietadla si určuje každá letecká spoločnosť vo svojich pravidlách a zverejňuje v informáciách pre cestujúcich. Niektoré spoločnosti používanie povoľuje a niektoré to riešia až tak radikálne, že nepovoľuje spotrebnú elektroniku doniesť na palubu, tu je povolená len špeciálna elektronika slúžiaca zdravotným potrebám cestujúceho.
zdroj: letové manuály leteckých spoločností – informácie (z nich) určené cestujúcej verejnosti sú verejne pristupné na stránkach leteckých spoločností.

JájsemRaibek

Nejsem si zcela jist, ale z důvodu bezpečnosti a tím nemyslím bezpečnost v letadle, ale hrozby teroristických útoků sice můžeš mít elektroniku, ale bez zdroje, tedy bez baterie. Ta musí být zvlášť.

Tak můžeš, více v odkaze:
http://www.csa­.cz/cs/portal/in­fo-and-services/travel-information/se­curity-regulations.htm

lexx

a to tyhle hračky musíš používat i v eroplánu ? pro pana Jána…