autacek

Považujete za pohoršující zeptat se na předpokládanou barvu dítěte mulatky a bělocha? Není to věc rasismu, ale genetiky?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Neni na tom nic pohoršujícího, je to stejná otazka jako Bude to holka nebo kluk? Problém z toho udělá nebílá osoba, ty jsou chorobě přecitlivělé na barvu pleti. Navíc- věřte nebílé hérečce.

Další odpovědi
Kepler

S jakou barvou kůže se dítě narodí dopředu nikdo neví. Ani lékaři, ani matka. Proč by to mělo být pohoršující? Samozřejmě, že je to záležitost genetiky. Teoreticky se může stát, že úplně bílá žena porodí černouška jako antracit, protože její prababička se zapomněla v koloniálních dobách s nějakým černým Hotentotem. A taky se to občas děje.

Kelt

Otázka je neškodná, pokud se v ní nezačne někdo rýpat a hledat tam to, co tam není. Já vím, že reaguješ na můj včerejší příspěvek, zda je nějaká otázka neškodná. Když se ptám, jakou barvu bude mít vaše dítě je stejná otázka, jako tato. Jaké je to číslo, sudé, liché, prvočíslo a pod. Nějaké číslo to musí být, tedy číslo patří do určité množiny. Stejně tak patří dítě do určité množiny, ale nezáleží na barvě pleti, ale na tom, zda bude zdravé, spokojené, šťastné. Nevím, kdo je autorem otázky, ale mnoho lidí na tom vydělává.

aliendrone

Rásizmuz more!
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=V7pXNPgyP­xA
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=EXR6j0ta­ca0&ab_channel=Jan­Svoboda

JežíšKristus

To záleží, zda se na to člověk ptá z rasistických nebo zvědavostních důvodu. Což se pozná asi podle intonace hlasu a grimasovstva ve tváři.

Na druhou stranu, proč člověka odsuzovat za rasismus, je vědecky prokázané, že člověk preferuje svoji vlastní rasu (logicky). Člověk který říká, že není rasista, je rasista, a ke všemu ještě lhář.

Pepa25

Pohoršující je projevit „obavy“, jak tmavé dítě může být. Což podle Megan někdo udělal. Tady nešlo o akademicku debatu o genetice …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.