Považujete hnutí ANO spíše za levicové, středové nebo pravicové?

Proč myslíte, že patří do tohoto spektra? Mohlo by skutečně pravicové hnutí spolupracovat s extrémní levicí (KSČM)?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Spíše levicové

Slíbí všechno všem, a boduje hlavně tím, že zdůrazňuje, že není politická strana, ale hnutí.

Další odpovědi
Edison

Mám jiný názor

Ti nevědi, kam se vrtnout, kde nahnat hlasy…

Butters_xD

Spíše levicové

elkon

Politický střed

Kepler

Spíše levicové

Levý střed.

agentpv

Mám jiný názor

Mám jiný názor – snaží se zalíbit všem, všem všechno slíbí a následuje kolotoč výmluv a okecávaček, v mém okolí – co vím, tak tuto stranu volí hlavně důchodci. Já volím střed, příp. doprava, ale jsem zase rád že mi Babiš o dost zvedl invalidní důchod.

Rokio

Politický střed

Politický střed.

anonym

Mám jiný názor

Tedy bohužel ani jedno. Je to zástupce těch stran které velmi pečlivě budují svůj obraz pro každou cílovou skupinu zvlášť ve snaze se pomocí izolovaných informačních bublin tzv. zavděčit všem.

Hufnágl

Mám jiný názor

Já považuji Hnutí Ano za nejlepší co kdy bylo ve vládě. A jestli se kloní nalevo, či napravo nedokáží posoudit.

aliendrone

Mám jiný názor

Považuji „hnutí ANO“ za nejmodernější typ politického uskupení, kde se v maximální míře prolínají zájmy a kooperace finančního, resp. globálního kapitálu. Oproti klasickým politickým stranám (všelijaký ten „standardní lobbing“ apod.) vynechává „prostředníky“ a chápe se přímo moci. (evokuje to vzdáleně paralelu z doby antického Říma, kdy v bojích mezi populáry a optimáty přišli k moci triumvirové [za FORMÁLNÍ vlády senátu SPQR])

V souvislosti s tím jsou pojmy jako levice, pravice apod. stejně trefné (a scestné), jako snaha aplikovat na dnešní dobu rozdělení „papeženci vs podobojí“. ;) :D

analyzedMOM

Spíše pravicové

Edison

Aliendrone, máš z velké části pravdu. ANO je sice moderní strana. Problém je, že stejně, jako klasická politická strana nemá jasně vyhraněné cíle a točí se jak korouhvička ve větru podle nálad obyvatel. A druhej problém je její vůdce se svou minulostí a se svými problémy. Myslím, že kdyby nebylo druhého, nebylo by ani prvního. Celkově lze říct, že v naší zemi chyběj OSOBNOSTI. V zásadě ani není z koho vybírat.

aliendrone

Edison>>> A co tě vede k domněnce, že ANO „nemá jasně vyhraněné cíle“? Podle mne je naopak má VELMI VYHRANĚNÉ a v praxi to dokazuje parádně.

To ostatní o čem píšeš (podle nálad jako korouhvička) není nic jiného, než divdélko pro ty blbější, co jim to žerou. A nadšení blbci (diváci) jim zatleskají u volebních uren, neboj nic. A vo-vo-vo-votomtoje. ;) :D :D

Edison

Jak se to vezme. Bureš má jasně definované cíle. To je jasný. V tom ostatním dělá věci zmateně nekoncepčně pouze za účelem nahonění hlasů.

elkon

agentpv – důchod nezvedá Babiš, ale vláda navrhuje, parlament schválí. Máš v tom guláš.

Ametyst

Rozhovor o politice, o české pravici a Babišovi. Od 7. minuty. Video trvá přes 2 hodiny, ale kdo chce vědět, je dobré si poslechnout. O tom, jak je Babiš ovlivněný socialismem.
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GZr3jeBPX4g

Edison

Bureš je hlavně ovlivněn hlavně svými zájmy. To je ukázkový imperialista. Kdo chce, přečte si knihu… 🙂

Ametyst

Babiš chce silný stát, a stát je on. Na to si nemusím kazit oči Tvou knihou. 🙂

Edison

Mimochodem.. není to má kniha.

Edison

To je ubohé, pohrdat informacemi. Mimochodem… jemu je stát u zadele. Tedaaaa… až na to, že po té, co má majetek chce i moc. Ne kvůli státu, nebo púro stát, natož pro občany… Ale jen a výhradně pro sebe.

Hufnágl

Hele, ty o tom něco víš, že odkloňuje?

Edison

Já o nějakém odkloňování ale nic nepsal.

Hufnágl

Cituji: Ale jen a výhradně pro sebe…
To není odkloňování?

Edison

To je hlavně dávání jiného významu slovům, než mají. Tebou. Máš od Bureše dobrou školu… 😁