Pajena

Považuje se věta: „Nechci bejt tlustá jako ty!“ za slovní útok?

Je to šikana, slovní útok nebo tak něco?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já bych to pojmenoval spíše jako netaktnost nebo hrubost.

Další odpovědi
ivzez

Ne, „nepovažuje se“.

Vždycky je potřeba posoudit konkrétní situaci → kdo, komu, co
za jakých okolností (v jaké situaci), případně i s jakým úmyslem řekl.

Mohl to být slovní útok (či šikana), ale nemusel/a.
Vytrhneš-li jednu větu z kontextu, nikam se nedostaneš.

Pokud by to např. dívka pojídající vatu řekla normálně
živené dívce, nešlo by o útok, šikanu ani o netaktnost,
s velkou pravděpodobností by šlo o projev její nemoci.

Drap

Záleží na tom, kdo a v jakých souvislostech to bude posuzovat.

Mc Merkurion

… 54 kg nejni tlustá jak prase >>> z čehož plyne, že se nejedná o konstatování faktu, ale o urážku …

led

Záleží od danej situácie.
Niekedy sa na to stačí zasmiať „nevieš, či to nebude zase ideál krásy na budúci rok“ alebo „nepoznáš praktické výhody tepelnej izolácie sádla v zime“ prípadne „ja aspoň nepremoknem až na kosť“ a tým útočníkovi/útoč­níčke vyrazíte tromf z ruky.
Úsmev, smiech je niekedy silnejšia zbraň.

marci1

Je to nevychovanost, hrubost. ☹
Stačí odpovědět: A já zase nechci bejt hloupá jako ty! 🙂

hapiky

Urážlivé to může být(zvláště když dotyčná není až tak tlustá) je jen otázka, kdy, kde, načasování, účelnost .....