Jennie

Považovali byste za zájem, když před vámi daný člověk řekne že by chctěl/bral takovou ženu/muže? (Jako mířeno na vás)

Nejlepší odpověď
dubraro

Za otevřený zájem bych to nepovažoval, ale samozřejmě taková nepřímá pochvala potěší. Může to ale také znamenat skrytou kritiku současného partnera/ky poukázáním na to, že si neváží toho, koho by někdo jiný ocenil.

Další odpovědi
aliendrone

LOL! To přeci záleží na kontextu řeči a způsobu pronesení (předevěím intonace) takové poznámky.
Dá se to tudíž hned z první vyložit jako ANO, nicméně kupříkladu třeba pokud třeba já, aliendrone (pochop, ne vždy je vhodné mluvit neotesaně a vulgárně) řekne:
„No, tebe bych chtěl mít doma/za ženu!“,
tak to nejenže není lichotka či vyslovení přání, nýbrž jde o dosti těžkou urážku. Tedy tzv. „ironie“ (význam – pokud nevíš – najdeš na netu). ;) :D :D

Kelt

Nezáleží na tom, co se řekne, ale jak se to řekne. Třeba takové oslovení jménem, kdy jsme byli dětmi, mnohé napovídalo. Podle intonace a gestikulace a výrazu obličeje mohlo napovědět, že babička mi dovezla něco dobrého, nebo maminka našla pětku v žákovské knížce a mluvila s učitelkou.

xiperio

Záleží kdy a jak to řekne a v jaké situaci. Pak možná zájem nebo jen kompliment.

Justin1

To nedokážu jednoznačně říct. Může to mít různé významy:

· projev zájmu o tebe
· něco ho na tobě zaujalo, ale něco jiného mu na tobě nesedí a přímo o tebe zájem nemá
· jenom ironie, zájem ve skutečnosti nemá

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.