terry

Používáte „zip“ vždy, když je potřeba?

Mám dojem, že obzvlášť v menších městech na to …, nebo že by nevěděli o co go?

http://www.no­vinky.cz/auto/283781-besip-mnoho-ridicu-stale-neovlada-pravidlo-zipu.html

Nejlepší odpověď
honza19hk

když je nutný tak ho používám,ale dost řidičů snad ani neví co to je.

Další odpovědi
Michal Kole

Já bych byl pro periodické proškolování VŠECH řidičů a ne jen profesionálů, kterých je menšina.

Drap

Samozřejmě. Pokud nechci brzdit dopravu, nechci aby do mne někdo nabourat a nechci porušovat dopravní předpisy, tak mi ani nic jiného nezbývá.

venkovan

V malých městech je se „zipem“ menší problém než ve velkých. Osobně ho moc neřeším – prostě buď auto pustím před sebe když mám pouštět nebo toho co zas má mne pustit a nechce, umravním aby tak učinil.
Ale jsem často ten, co se zařazuje dřív než ve sbíhání do jednoho pruhu. Není to, že bych nevěděl, ale, že si „vyžádám“ dřív místo pro zařazení . A to dokud je v klid před bouří – respektive před spojením pruhů. Důvod je jednoduchý – delší souprava a ne vždy dobrý výhled za sebe.

lukas.zmizik

já ano ale né vždy to pravidlo zipu je !!
příklad: když se dva pruhy sbíhají v jeden a v pravém pruhu je řada aut, levý pruh je prázdný a někdo zezadu tam vyjede na začátek a začne si nárokovat přednost podle pravidla zipu, tak to teda pravidlo zipu není !!!
ovšem vrchol všeho byl, když kolegyně učitelka v autoškole řekla v této koloně svoji žákyni, že škoda, že tu není značka „pravidlo zipu“, že prý, když tu není značka, tak to neplatí, a že už sme mohly být dávno venku… tak potom nevím, kde to sme, když ani tam, kde by to měli znát, to neznají??