ahold

Používáte v kuchyni šafrán?

Dostala jsem z Libanonu sáček šafránu. Jak ho použít?

Nejlepší odpověď
annas

Dostala jsem šafrán z Thajsku. Vařím si z něho čaj, stačíšafránu jen trochu, ale i přesto má čaj krásnou barvu.Kdysi mně pití čaje doporučila lékařka, která žila v Číně.

Přidávám třeba do guláše, zeleniny, pod kuře, pod rybu, do rýže atd.
Všude, kde si vzpomenu.

Tedy tam, když chci , aby jídlo mělo aroma a krásnou barvu. Ale jen několik nitek.

Zde něco o čaji a dalších účincích šafránu.

http://www.re­habilitace.in­fo/bylinky/sa­fran-a-zdravi-na-povzbuzeni-i-proti-stresu/

Další odpovědi
zjentek

Ano, ale jen jako šafránu. ;)

Dobrý je třeba černý čaj se šafránek- pět nitek na konvičku.

krejci

Strašně ráda bych, ale neumím ho používat moc do jídel…

ahold

annas
Napiš mi prosím, jak připravuješ čaj?
Spařit, nebo jenom přelít? Jaké množství atd.

annas

Do hrnku dám 2 – 3 nitky šafránu a zaliju 2 dl horké vody.

Někdy přidávám do čistého zeleného čaje. Občas osladím medem a ochutím citronem.

Ale množství na měsíc je 2g – celkem do všech pokrmů či na čaj.

ahold

Díky, jdu si ho připravit. Snad to přežiju 😁

annas

Napiš, prosím, jak jsi dopadla.