I_hate

Používáte psací stroj?

Používáte ještě někdy, alespoň občas, psací stroj? Třeba na doplňování formulářů, atd.

Nejlepší odpověď
zjentek

Ano, psací stroj stále používám

..mám pár úžasných kousků UNDERWOOD a stále je používám jako dekoraci ,)

Další odpovědi
Damiana

Ano, psací stroj stále používám

Málokdy, ale používám. Spíš z nostalgie, nebo když potřebuji vybít přebytečnou energii. Je zajímavé, co všechno je dnes už retro. Zatímco před dvaceti lety byl dopis psaný na stroji považován za chladnou administrativní záležitost, dnes je to příjemné zpestření ještě více neosobních, robotických mailů.

marijakes

Ne, psací stroj již nepoužívám

Doplňuji:
Ale na některé věci v práci byl stále nenahraditelný, ale myslím, že rychle ustupuje.

anonym

Ano, psací stroj stále používám

Doplňuji:
Jsou stále ještě formuláře, které se jako interaktivní stáhnout nedají (a když dají, tak za peníze). Vydělávání na tiskopisech pro státní sféru pavažuji za „zlodějnu“, kterou odmítám podporovat. Potom nezbývá než použít psací stroj.

brillant

Ne, psací stroj již nepoužívám

pusinka50

Ne, psací stroj již nepoužívám

Mám ho nachystaný vyhodit, stará dobrá IBM s otočnou hlavou, mám i mazací pásky, ale myslím, že v rámci stěhování, které vypukne příští týden, ho hodím spíš do popelnice

RyuzakiKate

Chystám se, že psací stroj začnu používat

Když jsem byla malá, tak mě k němu občas táta pouštěl, protože mě bavilo koukat na to, když se zmáčkne kulatý písmenko, jak to vystřelí nahoru – samozřejmě papír mi k tomu nedal. Moc bych ho chtěla, kdyby to šlo, klidně bych si na něm vypracovávala maturitní otázky, bohužel ho tedy nemám, ale kdykoliv píšu dokumenty, tak aspoň používám písmo blížící se stylu psací stroj :)

anonym

Ano, psací stroj stále používám

huxa

Ne, psací stroj již nepoužívám

GM

Ne, psací stroj již nepoužívám

Doplňuji:
Leží mi ve skříni v kufříku už asi 20 let.

Kocuro Pablo

Chystám se, že psací stroj začnu používat

Doplňuji:
Špatně jsem kliknul, nepoužívám psací stroj a nechystám se.
Normálně v práci používáme laserovou tiskárnu, na propisovací formuláře jehličkovou tiskárnu, ta je taky retro. Ale uznávám , že na vyplnění karnetu TIR je psací stroj pořád potřeba.