Dr. Darko

Používáte kráječ na vejce?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Ano, používám a nejenom na vejce. Výborně se jim krájí houby k sušení.

Další odpovědi
Malvína

Ano.

Drap

Ne.

Baryonyx

Nepoužívám, byl by pro mě zbytečný, vejce nakrájím moc často.

Kepler

Ne, málokdy dělám chlebíčky. Užitečnější mi přijde propichovátko, aby vejce ve vařící vodě nepraskala.

Edison

Samozřejmě. Tak hezká kolečka v rukama nejdou.

Netřeba vejce před vařením propichovat. Už jsem ti radil, Keplere…

Hufnágl

Kepler
Taky používám propíchnuté špičky vajec a zatím žádné neprasklo.

Kepler

Edison: nějak jsem tu radu zapomněl, co to bylo? Mně se nic jiného neosvědčilo.

Edison

Před vařením nechat vejce vytemperovat na pokojovou teplotu… tak půl hoďky. Já je dávám do vlažné osolené vody. To bohatě stačí. Největší problém jsou však prasklinky ve skořápce.

Hufnágl

Ty si natemperuj hlavu. Já dávám vejce z lednice do studené vody, zahřívám a vařím. 3 minuty na měkko, 5 minut na hniličko a 10 minut na tvrdo.