Avatar uživatele
akcul

Používáte chladící podložku pod notebook?

Jakou máte zkušenost, myslíte si, že se vyplatí pořizovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3910 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Za ta léta jsem několik notebooku vystřídal a nikdy jsem chladící podložku nepotřeboval. Stačí totiž občas vyluxovat větrací otvory na notebooku a pěkně se starat o operační systém (zpravidla Windows) – jendou za čas vyčistit disk, udělat defragmentaci a kontrolu antivirovým&an­tispyware programem a zbytečně nainstalovat tuny programů, co nevyužijete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

V jediném případě. Za normálních okolností, pokud se ntb přehřívá až vypíná, patří do servisu/člověku, který ví co a jak, potřebuje vyfoukat prachem zanesený chladič, případně obnovit vrstvu teplovodivé pasty! V tomto případě je chladicí podložka asi jako když máme děravý kýbl a potřebujeme v něm udržet vodu a namísto zacelení díry do něj stále dokola doléváme vodu. Ten jediný případ je, pokud máš v oblibě brát si noťas do postele a máš ho na dece, noťas vůbec nemá rád neprůchodnost sacích a výdechových otvorů ve svém dně. Tehdy se hodí podložka. Na druhou stranu zde ale bude stačit i jakákoliv jiná tvrdá deska, nemusí to být chladicí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lol*

Vyplatí se použivát pokud se ti přehřává a vypíná notebook, pokud je plně funkční, myslím že není nezbytná. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Futurama39

já ji nikdy nepoužil protože když se notebook začne přehřívat dám si pod touchpad malou knížku a chladí se sám

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek