Lucky Strike

Ideální chladící podložka pro HP 625?

Poraďte mi prosím nějakou dobrou a cenově dostupnou chladící podložku pod notebook. Můj HP 625 (15.6") se poslední dobou přehřívá a dost hučí. Slyšela jsem, že by mi mohla pomoci chladící podložka, ale nevím kterou si vybrat. Znáte nějakou osvědčenou? Cenově kolem 500,–
Doplňuji:
cochee: Nemyslím, že by ta podložka byla tak od věci, moc se v tom sice nevyznám, ale notebook mám zapnutý téměř nepřetržitě, jen na noc ho vypínám. Používám ho nejvíce na přehrávání hudby, filmů, dost často na něm píši. Takže přemýšlím, zda by ta podložka přecejen nebyla vhodná, jelikož si v současnosti nemohu dovolit investovat do nového notebooku a ráda bych, aby mi ten starý ještě vydržel.

badisko: Necelé 3 roky. V záruce ho už skoro rok nemám. Už jsem se ho pokoušela vysát, ale jen ty otvory na povrchu (USB vstupy, DVD mechaniku, klávesnici, atd po celém jeho povrchu). Zkusím tedy vyčistit vysavačem i ten vnitřek jak mi radíš a kouknu na ty programy a podložku. Děkuju za radu.

Pro potencionální odpovídající: Nechápu moc zdejší systém odpovědí – když jsem autor otázky a chci reagovat na odpověď, tak to lze myslím jen jednou tím, že doplním otázku. Odpovědi tedy budu psát do diskuze :)

Nejlepší odpověď
badisko

Jak je notebook stary?…Vis vetsinou pokud nehrajes narocne hry atd ..tak ji nepotrebujes …Dam ti radu nejdrive si vycisti ventilator nebo at to udela pritel ci otec ..nebo kamarad ty sama to je fuk …nejspis budes mit v chlazeni prach to je bezne jak u Notebooku tak u stolnich pc…vycistit to muzes budto stlacenym vzduchem nebo vysavacem …kryt k ventilatoru se da odsroubovat jednoduse sroubovakem krizovym ..ale pokud mas PC v zaruce tak bacha pokud by se neco stalo a dala jsi ho na reklamaci mohla by ti propadnout tak opatrne..
Pokud bude kryt dole tak vysavac nebo vzduch ti vycisti ten prach ..bude ale potreba zartavit treba spejli nebo paratkem ci necim takovym ventilator aby se neroztocil (moznost poskozeni ventilatoru)…vsechny otvory v PC vysaj vysavacem !!! muzes pak odvirovat PC antivirem…pak ho projed timto http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/ jen takpro zichr …a defrafmentovat Disk ..pak vycisti timto…http://ww­w.slunecnice.cz/sw/ccle­aner/ …take se da nanest nova teplovodiva pasta.. ale to je spise pro vice zkusene …Teplota ti urcite klesne a nepotrebujes podlozku…ale pokud tak doporucuji tuto…http://ww­w.alza.cz/logi­tech-cooling-pad-n120-cerna-d264588.htm na mereni teplot v PC je dobre toto…http://ex­trahardware.cnew­s.cz/speedfan-utiste-sve-vetraky

Další odpovědi
briketka10

já jsem koupila tuto mému synovci, protože se mu také
přehříval noťas / hraje hry / a je s ní moc spokojený může
si posouvat větráčky kam chce :))
http://www.al­za.cz/coolermas­ter-notepal-u2-notebook-cooler-d159564.htm
Doplňuji:
já hry nehraju, tak mám noťas podloženej pouzdrem
od mobilu a v něm mám srolovaný tvrdý papírky na
psaní..taky řešení žejo :))

cochee

Chladicí podložka jsou vyhozené peníze. Pokud se ntb přehřívá až poslední dobou a ne od začátku, jde o ucpání chladičů prachem. Hučí proto, že ventilátory dostávají pokyn od systému, že je teplo a že mají pracovat rychleji. Je třeba je (nechat) vyčistit (ty chladiče).
Doplňuji:
Chladicí podložka ve skutečnosti nechladí, jen obsahuje ventilátory, které pomáhají s tokem vzduchu. Jediné opodstatnění podle mě podložka má, pokud s noťasem leháš do postele, protože peřiny/deky ucpou větrací otvory v notebooku. Pokud nechceš ntb pomalu péct a tím zkracovat jeho životnost, což evidentně nechceš, protože o tom píšeš, nepomůžou ti ani 4 chladící podložky, vyčisti ty chladiče. Prohlédni ten noťas, zjisti, kudy se vzduch nasává a kudy vydechuje, notebook vypni, pak zaraž ventilátorek nějakou tyčinkou a vysavačem saj opačným směrem, než to fouká za provozu. I tak to možná nepůjde, stlačený vzduch je daleko lepší.

Dajvla

Ona v podstatě chladící podložka ti bude k ničemu. Musíš jít nechat vyčistit noťas do servisu, jestli neumíš sama a to asi neumíš.Navíc u HPček to maj dělaný, do posledního šroubku, takže se stejně k větráčku nedostaneš. Musí se to nechat otevřít, vyčistí ti to a vystříkají vzduchem a možná pastou. Cenu záleží v jakým stavu ten noťas bude, ale věčinou u nás a to máme drahý servis je cena od 300 klidně do 1000 Kč.

Lucky Strike

Dajvla: Servis už mě také napadl. Asi budu muset, akorát jsou to další výdaje navíc :( Na druhou stranu lepší než se v tom šťourat sama a něco tam pokazit, to je pravda..

cochee: Moc často si ho do postele neberu, skoro vůbec. Mám ho prakticky jen na psacím stole, ale jak jsem už psala. Mám ho často zapnutý přes celý den, jen na noc ho vypínám. Ale díky za tip. Nechám to navečer, ať se na to koukne táta. Jinak si servis :/

briketka10: Díky za tip, podložka vypadá zajímavě :)